"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Tygrova plavba (#3 The Tiger Saga)

22. července 2014 v 22:22 | Violett |  Recenze
Takže je skoro půlka léta a já se stydím, že je tu prázdno a mrtvo, ale já nejsem ten typ co sedí doma ve vedru a třeba píše nebo čte. Jsem prostě venku a slibuji, že jak začně škola tak tu budu víc příspěvků, do té doby vám jen mohu slíbit že pracuji na Noční škole a povídce Jsem uvězněná, na kterou jsem úplně zapomněla.

Počet stran: 488
Originální název: Tiger's Voyage
Vydavatelství: CooBoo

Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest - každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a utkat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.

Můj názor:
Jak jsem se na tento díl těšila, vlastně díky ukázce, která byla v předchozím díle. Knihu jsem četla celkem dlouho, protže jsem neměla na ní čas, ale byla to božská kniha. *Radostně se usmála*
Tento díl je už třetí a vlastně jsem se těšila na děj. Dost mě zaujala obálka a anotace, takže vzhůru do pořádné recenze.
Řeknu to takhle. Miluji Kišana, on je boží, ale Rena moc nemusím. V prvním díle byl Ren takový...skvělý, ve dvojce jsem ho chtěla nakopat a ted. Mám ho opět ráda, i když mi leze na nervy. Je to prostě kluk snů, ale i tak Kišana miluji. Vlastně už od prvního dílu vím s kým Kelsey nakonec bude a těm, kterým to taky došlo, tak gratuluji.
Konečně jsem poznala draky. V knize je pět draků, mám pocit, ale u předposledního jsem se doslova nasmála. Skvělou lest použily. Poznala jsem draky, jak se chovají, jak jsou moudří i když někteří jsou na facku. Mám je po této knize moc ráda, ale tygry a vlky miluji stále nejvíc.
Postavy. V tomto díle jsemk onečně poznala všechny postavy. Nic mě už nepřekvapí. Vím, jak se chová pan Kadam, Kišan, Ren i Nilima či Kelsey. Nic mě nepřekvapí. Pan Kadam a Nilima jsou opět stejní jako předchozích dílech, ale Ren, Kišan a Kelsey se změnily. S Kelsey se tala dívka, která si toho moc prožila, je smířená že klidně umře, aby pomohla svým tygrům. Sice mi někdy lezla na nervy, protože její rozhodování je až neuvěřitelně složité, ale i tak jí obdivuji. Mezitím u Kišana a Rena jsem si všimla jak jsou rozdílní a přitom stejní. Oba miluji Kelsey, ale kdo je ochotný pro ní padnout? Kišan je typ "bad boy", ale je pozorný, milý. Ren je milý už od začátku, ale v předchozím díle se něco změnilo. Nechci prozrazovat, ale změnily se city ke Kelsey vůči němu. Ti co četli knihu, tak chápou. Ren se, ale v tomto díle dost uzavřel do sebe. Stal se s něho typ muže, na kterého jsem čekala. Dost se hádal s Kišanem ohledně Kelsey, ale nic jiného se moc nezměnilo od minula.
Obálka. U prvního a druhého dílu jsem hledala spojitost s obálkou. Na první je Ren, protože jednička je o tom jak se Ren a Kelsey seznámily. Na dvojce je Kišan, protože tentokrát kletbu bude rušit s ním a v tomto díle je na obálce drak. První spojitost - je to o drakovy. Pak jsem, ale hledala v knize který drak to je a je docela vtipné otáčet co pár stránek obálku abych porovnala popis.

Další díly této série:
Tygrova plavba
Tygroův osud
Tiger's Dream
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 24. července 2014 v 13:54 | Reagovat

Na tuto sérii jsem se tak těšila a pořád těším je na to málo času. Pěkná recennze =D

2 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 27. července 2014 v 18:01 | Reagovat

Tuto sérii znám, ale nečetla jsem z ní ani jediný díl.. Ale někdy se na ni vrhnu, slibuju! :D
Tvoje nepřítomnost nevadí, tedy alespoň já se na tebe nezlobím, je léto a volno tak proč nebýt dlouho venku, že? :3 Užívej si prázdniny dokud můžeš :)
Pěkná rc :)

3 Kikča Kikča | E-mail | Web | 27. července 2014 v 18:55 | Reagovat

Vypadá to zajímavě... :-D
Chystám se na ní.. :-D Ale momentálně se mi nechce... nic číst :-D

4 LussyNda LussyNda | Web | 28. července 2014 v 12:31 | Reagovat

hm vypadá to opravdu zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama