"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Ticho (#3 Hush, Hush)

12. května 2014 v 15:02 | Violett |  Recenze
Takže jsem tu opět s recenzí... Uvažuji nad tím, že začnu psát básničky. No, ale zpět k této knize... Miluji celou sérii a ti co už nějakou dobu jsou na mém blogu, tak ví, že jsem fakt do série Hush, Hush zblázněná. Od včerejška čtu poslední díl a tak hodlám napsat recenzi na předchozí díl... Užijte si to a ti co neznají knihu - tak běžte do obchodu nebo knihovny a hned si jí vemte domů :D
p.s: za pár minut jdu psát Noční školu, protože předešlá kapitola skončila tak nějak... dost napínavě a samotnou mě zajímá, jak se to vyvine :D


Počet stran: 415
Originální název: Silence
Vydavatelství: Egmont

Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.

Můj názor:
Moc ráda, bych napsala svými slovy o čem to přesně je, ale druhý a třetí díl mi nějak splývají dohromady a to mě dost žere. Jedno, ale vím...kniha byla skvělá, jako celá série. Co jinak taky čekat, jen mám pocit, že tento díl byl trochu zbytečný, protože na začátku čtvrtého dílu se shrnulo všechno, co bylo v třetím.
Obálka se mi líbí, ale i tak je podle mě nejhezčí první a čtvrtý díl. Co dodat.

Děj z pohledu Lucy:
Rozhodla jsem se nakonec, že vám tu dám zhruba děj, co napsala autorka Lucy... Doufám, že vám to nějak pomůže naladit se na knihu.
Měli jste někdy pocit, že vaše paměť vás zradila? Samozřejmě že ano!
Ale, měli jste někdy pocit, že celý váš život je lež? Pouhá, zástěna, plakát, nepříjemný omyl? Kdykoliv se probudíte, máte pocit, že to, co se dělo minulou noc je…lež. Jste stále tam. Na místě, které znáte, kde žijete. Co kdybyste se probudili… na hřbitově a nevěděli o sobě zhola nic? Stále byste byli tak klidní?

Nora, která si po únosu nic nepamatuje, zažívá kruté probuzení mezi náhrobky. Hank Millar, její otec, jí však v paměti neutkvěl a co hůř, neutkvěl v ní ani Patch. Okolnosti ji nutí, aby šla dál. Aby své probuzení na hřbitově zastínila a začala žít nový život. Svůj život. Pokud jste ale četli předchozí díly, pak víte, že Nora jen tak něco nevzdá.
A všichni také moc dobře víme, že spolu se svým odhodláním, má také štěstí na problémy… veliké, problémy.

Patch opakuje své mysli, že je to tak snad lepší. Když Nora zapomene, bude v bezpečí, ale zkuste přesvědčit Patche. No ano, zkuste přesvědčit padlého okřídlence, že musí lásku nechat být. A tak, v dalších chvílích vystupuje jako Jev. Ten se s Norou velice sblíží, a když Noře poví vše, co se před pěti měsíci stalo, její vzpomínky se konečně dají do pohybu.
Scott Parnell. Nezní Vám to jméno jako nebeský chór? Mě také ne (přiznejme si, že Scott je... "Scott" ^_^). Snaží se Noru znovu naučit utracené informace. Nefilim, černá ruka, padlí andělé…

Další díly této série:
Ticho

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 13. května 2014 v 0:13 | Reagovat

Hezká recenze. kámoška četla první díl a moc ji to nebavilo.. a já na to mám stejný názor, aspoň po těch dvou stranách co jsem přečetla:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama