"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Elementaria - 14.kapitola 1/3

15. dubna 2014 v 19:08 | Violett |  Elementaria
Lidičky, ahojte! Zítra jdeme do kina ze školou na Thora 2 a já mám dylema. Většina třídy ani neviděla jedničku a mi už jdeme na dvojku. Vážně vtipné. Jinak u psaní poslouchám Ledové království česky a musím říct, že se dabing nepovedl :D Jinak chci ještě dodat, že tato kapitola je kratší, protože jsem unavená a dívám se na Ledové království, takže nestíhám :D
".. a o její kouzelné moci, nikomu neřekneme. Ani Aně."
Více v celém článku

Opět jsem si vzpomněla na dětství. Vlastně na osudný den, kdy jsem potkala Adelaide. Mám takový pocit, že to bylo pondělí. Seděla jsem na chodníku a plakala. Plakala jsem, aniž bych věděla proč. Prostě jsem na obrubníku jen seděla opřená o kolena a plakala. Vlasy jsem měla tehdy svázané do pletených culíků a kluci si kvůli tomu ze mě dělali srandu. Tak jsem je nakopala a od té doby to šlo se mnou z kopce.
Ted, když jsem stála celá vyčerpaná před Kylem, který se na mě šklebil, měla jsem stejnou chuť jako kdysi, nakopat mu zadek.
"Copak Vodníku?" Zasmál se a otočil se kolem, aby se podíval, jestli se k němu někdo přidal. "Máš problém Cath?"
Utřela jsem si pot z čela a mrkla na něj. "Ty si ten problém." Zamířila jsem blíž k němu. "Zasedl sis na mě." Ukázala jsem na sebe. "Jen na mě." Plivnula jsem mu pod nohy a zamířila k Nikky.
"Cathrine!" Zakřičel, ale já se neohlédla.
"Být tebou bych se neotáčela," zamumlala Veronica a prohrábla si světlé vlasy.
"Míří přímo k tobě a má v ruce plamen," pokračovala Carr.
Kývnula jsem a otočila se k Kyleovy a povzdechla si. "Vážně si myslíš, že mi ublížíš?" Špitla jsem. Nevěděl, že mě babička učila ovládat vodu. Nevěděl to nikdo.
Kyle zůstal stát hned naproti mně a v pravé ruce se mu začala rozrůstat tetování měsíce. Neděsilo mě to. Chytil mě za vlasy a táhnul dolů. Přímo k obličeji, mi přiložil ruku s ohněm. Cítila jsem teplo, které z plamene sálalo. "Ještě jednou," řekl hlasitě. "Zopakuj to."
"Jsi namyšlený, arogantní, debil," procedila jsem mezi zuby.
"Jako ty!" Zavolal někdo z řady, ale neměla jsem potuchu, kdo to byl. Snad Marcus. Marcus byl z té skupiny, co tu vyrostla.
"Přesně Marcusi," zašklebil se Kyle a pustil mě. Rázoval skupinou, až k němu a plácl si s ním. Zavrtěla jsem hlavou a svázala si vlasy gumičkou a pomalu si sedla na zem. "Imbecil," šeptala jsem, když jsem zavřela oči.
"Marcusi, můžeš Cath vysvětlit, jak to tady u nás chodí?" Zeptal se Kyle. Věděla jsem, co tím myslí.
"A jsi v háji," zašeptal mi do ucha Derek, když mi pomohl se zvednout.
"Dereku, hned se zařaď."
"Jsi v pořádku?" Ptal se mě Derek a Kyleova rozkazu si nevšímal.
"Ano." Nebyla jsem.

Stála jsem na žíněnce, která mohla být velká, jako jeden pokoj v bytě. Měla tmavou barvu a voněla novotou, ale nevypadala tak. Na tmavé žíněnce, byla červená barva. Aspoň myslím, že to byla barva.
"Nemáme na to celý den vodníku." Rozkašlal se Kyle. Nenáviděla jsem ho a on to věděl.
Přede mnou stál Marcus a stál v bojovém postoji. Pravou ruku si promnul a já si všimla, že měl po celé ruce tetování. Tetování měsíců a hvězd. Okej. Usmála jsem se na něj a protáhla se. Zkontrolovala jsem si culík, jestli je pevný a pak si svázala i černé tílko. "Jdeme na to." Stoupla jsem si pravou nohou napřed a čekala na pokyn.
"Uklidni se Sky." Šeptala mi za zády Nikky a já cítila, jak můj nával stresu odchází.
"Jsem Cath. Sky je jméno, co mi dala sestra." Přešlápla jsem na druhou nohu. "A jsem klidná." Přimhouřila jsem oči. "Víc než dokážu."
"Ted." Zavelel Kyle a já rychle vykopla.
První úraz je nejdůležitější - Marcus se, ale vyhnul. "Noták Sky," uchechtl se Marcus. "Umíš to lépe."
"Sklapni, negramotní blbe." Skrčila jsem se nad jeho výkopem a skočila mu po nohách. Spadl. Rychle jsem se k němu připlazila a dala mu pěstí do nosu, jenže on nezůstal pozadu. Vykopl a já to trefila do kolene a věřte mi. Byla to bolest.
"Dobře Marcusi." Zahlédla jsem Kyle přikyvovat. Mezitím se kolem žíněnky rozestoupily dvě blondýnky a tvářili se zklamaně a…strachovaly se.
Ležela jsem ted na zádech a Marcus mě přišpendlil svým tělem. Cítila jsem vedle sebe krev a mohla bych se vsadit, že jí mám na vlasech. Hnus. Rukou jsem prudce trhla k jeho ruce a on spadl na mě. Jak nečekané, sarkasmem jsem překypovala. "Neprotahujte to," sykl Kyle. Počkej, na tebe přijde řada. Překulila jsem se do leva a chytla ho za ruce a sedla si na něj. Byl nečekaně klidný a tak jsem vzala do rukou jeho vlasy a třískla s hlavou o madraci.
"Dost," ozvala se jedna z blondýnek.Merida. Myslím.
Odstoupila jsem od Marcuse a promnula si krk. "Teče ti krev na čele." Přistoupil ke mně Derek a otřel mi čelo prstem. Podívala jsem se skrz něj na Kyle. Jak může být o dva roky starší než já? Ptala jsem se sama sebe.
"Zvládla si to," řekl Kyle. Díval se na mě s obdivem.
"Cos čekal, že jsem stejný smolař, jako ty u nás v městě? Chodili jsme na stejnou školu. Pamatuješ?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 15. dubna 2014 v 21:01 | Reagovat

Já Kyla prostě miluju! On je tak... Tak krásně drzí a zlí hošánek, ale přitom mi připadá strašně milí!!! :D Je boží! A tahle kapitola byla taky úžasná! :) :D A já doufám, že tady co nevidět přibude další!

2 bara bara | 16. dubna 2014 v 15:05 | Reagovat

super tesim se na dalsi :-)

3 Seléna Seléna | 14. května 2014 v 11:30 | Reagovat

další úžasná povídka fakt nevím kterou ted mám více zbožnovat do všech sem se svým způsobem zamilovala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama