"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: V pasti

24. března 2014 v 16:08 | Violett |  Recenze
Takže je to tady, recenze o které jsem sama zvědavá, jak jí napíšu. Za chvíli jdu psát deníček, takže to bude dost zajímavé a pak jdu nejspíš na Porcelánovou princeznu a nebo na další Noční školu (ano baví mě to psát).

Počet stran: 340
Originální název: Trapped

V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Běsnící vítr, nekonečné závěje sněhu a vše spalující mráz. Pro ty, které bouře zasáhla, tak už není hlavní starostí, jak zůstat v teple, ale jak přežít.

Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově své střední školy, až pro ně někdo přijede. Brzo jim však dojde, že jim nezbude nic jiného, než ve škole přenocovat. Což se nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. Vodovodní trubky zamrznou a popraskají. A na střeše se hromadí sníh, který je může každou chvíli zavalit. Jak dny pokračují, sněhové závěje jsou vyšší a vyšší a prázdné místnosti jsou chladnější a tmavší, všem postupně dochází, že nastává boj o holý život. A že budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí ve svých životech.

Můj názor:
Začneme obálkou. Obálka mě dost ke knize připoutala a já ji našla v dětské knihovně. Bylo to dost nečekané, že taková kniha je v dětské, ale nějak později jsem to možná trochu pochopila. Už podle názvu, je jasné, že to bude o někom, kdo je v pasti a mě to bylo hned jasné, ale o knížcejsem už věděla z jiného blogu. Ptám se sama sebe, jak bych mohla popstat tuto knihu. Originální. Místem i děsivá. Mohu předem říct, že jsem si tam oblíbila postavu a když.... no to nebudu komentovat, jinak bych vám prozradila detail.
Zpět, ale k věci. Tato kniha mě dost zajímala, i když ke konci jsem jí četla jen, abych jí neodložila, když už jsem byla před půlkou. Konec mě nepřekvapil a stránky v knize (tím myslí stránky s novou kapitolou) se mi dost líbily. Prostě bílá stránka a u každé nové kapitoly byla nakreslené (vytištěné), kolik už napadlo sněhu. Vážně bombovní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paralysia Paralysia | E-mail | Web | 24. března 2014 v 17:06 | Reagovat

Kniha byla fajn a dobře se mi četla, ale byla spíš taková oddechová. Místy jsem se i zasmála :D. Jinak máš pěkný design :3.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama