"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Modrá krev (#1 Modrá krev)

22. března 2014 v 22:52 | Violett |  Recenze
Zítra tady čekejte další kapitolu bud Noční školy nebo Porcelánové princezny. Ještě si to rozmyslím.

Počet stran: 368
Originální název: Blue blood

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky - modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu - nejsou tak úplně lidé…


Můj názor:
Tato serie je velmi... no dost jsem tam přemýšlela, i když do ted nevím nadd čím. Nějak jsem na tuto knihu natrefila v knihovně. Nikdy jsem o ní neslyšela, tak jsem si jí vzala, aby neležela stále v knihovně (kniha tam stojí stále až do ted). Já jí už přečetla. Vlastně prozatím pšt dílů, protože zbylé dva ještě nevyšli. A na knihy mohu říct jen: Páni, co je toto za novou rasu upírů.
Od začátku knihy jsem neměla ráda postavu Mimi. Ona je protivná a naštvaná na celý svět, ale v každé knize, musí být nějaká potvora a v této sérii je to ona.
Obálka se mi celkem líbí, ale nejhezčí obálka s celé série je prozatím od Padlého anděla. Kniha má vyprávění z tří pohledů - Schuyler, Mimi a Bliss. Je psaná v Er-formě (třetí osobě). Vlastně nejdůležitější postavy knihy jsou Schuyler, Mimi, Bliss, Oliver, Jack a Dylan. Předem oznamuji, že jsem si zamilovala Jacka a Schuyler.

Další díly série:
Modrá krev (1# Modrá krev)
Krvavý karneval (2# Modrá krev)
OdhalenÍ (3# Modrá krev)
Spící tajemství (4# Modrá krev)
Padlý anděl (5# Modrá krev)
Lost in Time (6# Modrá krev)
Gates of Paradise (7# Modrá krev)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 29. března 2014 v 10:21 | Reagovat

Tak o tomhle jsem nikdy neslyšela a ani to neviděla, ale koukám, že se po tom podívám :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama