"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Ty proti mně

12. února 2014 v 12:47 | Violett |  Recenze
Ahojte...Dneska přidávám recenzi pro začátek a pak nejspíš Noční školu, protože se mi nějak chce psát. Jinak jsem ráda, že jste si někteří přečetly TEITD, co jsem napsala. Ta kapitolka pro mě dost znamená, protože je t první napsané po mé abstinenci, jestli se tomu tak dá nazvat.

Počet stran: 320
Originální název: You Against Me

Milostný příběh Mikeyho a Ellie, odehrávající se v současném anglickém maloměstě, v mnohém připomíná protivenství, jimž byli vystaveni Romeo a Julie. Jejich rodiny se nalézají na protikladných pólech sociálního žebříčku. Zatímco osmnáctiletý Mikey se musí starat o své dvě mladší sestry i zoufalou, osamělou matku a vydělávat na jejich holé živobytí, sedmnáctiletá Ellie žádné takové starosti nezná, neboť je dívkou z lepší a dobře situované rodiny. Za normálních okolností by se ti dva nikdy ani nepotkali. Když se ovšem Elliin bratr dopustí na Mikeyho sestře násilného trestného činu, vydá se Mikey svou potupenou sestru pomstít - a nečekaně potká právě Ellie…
Dramatický a mnohovrstevnatý příběh zrcadlí řadu problémů dnešní společnosti. Má člověk, jehož životní postavení je založeno na tom, že je schopen vydělat víc peněz než ostatní, právo chovat se nemorálně? Má oběť zločinu šanci ubránit se proti přesile pachatelových právníků? Dokáže se Ellie ve jménu lásky postavit na stranu pravdy a spravedlnosti, i když tím vystaví bratra vězení a sebe i celou rodinu ostouzení?
Pozor, je možné, že obsahuje spoilery
Můj názor:
Od této autorky je to má první kniha a popravdě se mi moc líbila...až na ten konec. Obálka se mi líbí je jednoduchá a tajemná. Musím, ale opět podotknout, že originá je hezčí.
Příběh je vyprávěn z dvou pohledů ve 3. osobě - Ellie a Mikey. V téhle knize každý může zjistit, jak se ten druhý cítil. Jak se chovala rodina po znásilnění sestry a hlavně bratr a i opačně. Ellie se téš chovala jinak. Vlastně Ellie je šprtka (proti nim nic nemám), tak se dostane aspon někam, než ostatní lidi. Ellie podezřívá svého bratra, ale poslat do vězení ho nechce. Nakonec vymyslel Mikey (bratr znásilněné), že se přes Ellie dostane k jejímu bratrovy. Ale nic není takové, jak si představoval...
Konec. Ten konec se mi nelíbil. Vlastně líbil, ale myslela jsem, že autroku přijedu uškrtit. Zrovna ten největší soud a ona ho do té knihy nedala. Takže nevíme, jestli se její bratr dostal do vězení nebo ne.
Tak a ted se přiznám, že ta kniha je jedna z těch, co nikdy nebudu litovat, že jsem je četla. Sice jsem si na začátku musela zvyknout na styl písma, který tak trochu pro mě neseděl, ale i tak se mi kniha líbila. Taky sem tam chyběli uvozovky, když někdo mluvil, ale to jsem přehlédla lehce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 12. února 2014 v 18:41 | Reagovat

Vypadá to sice hezky, ale řekla bych že nic pro mě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama