"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Léto, kdy jsem zkrásněla (#1 Léto)

14. února 2014 v 23:05 | Violett |  Recenze
Takže dneska tu nebude žádná povídka, ale zítra snad napíšu Elementarii a nebo Nevědomou. Uvidíme, ale jestli chcete tak mi napište, kterou by jste chtěli víc :D


Počet stran: 240
Originální název: The Summer I Turned Pretty

Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu…Můj názor:
Tato kniha byla jiná, než všechny dosavadní knihy, co jdem kdy četla. Opět to je, ale kniha bez fantasy a to mě dost těší, protože mamka si stěžuje, že čtu samé knihy o upírech apod. Obálka se mi líbí, i když opět je ta originální lepší a hezčí.
Příběh se mi moc líbil, protože mi možná do budoucnosti pomůže :D Taky jsem přišla na nová jména, takže Kondrád se možná v nějaké mé povídce objeví.
Bella byla pro mě velmi pohodová a sympatická, někdy jsem ale její rozhodnutí nechápala a jen nad nimi vrtěla hlavou. Bellu znám od 16-18 věku, protože jsem četla všechny díly a popravdě se mi moc nezdá, že dospěla. I když ve věku 23 se s Konrádem... To je fuk, nic nebudu prozrazovat. Špatné či dobré věci si musíte přečíst. Knihu bych mohla doporučit dívkám od dvanácti let, protože si nemyslím, že mladší a nebo zase o moc starší to bude bavit.

Další díly série:
Léto, kdy jsem zkrásněla (1# Léto)
Bez tebe to není léto (2# Léto)
Vždycky budeme mít léto (3# Léto)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 15. února 2014 v 10:00 | Reagovat

Tuhle knížku jsem viděla v knihovně a hodně dlouho se rozhodovala jestli si jí mám půjčit, no, ale nakonec jsem si jí tedy nepůjčila, a asi jsem za to ráda :-D  :-D pěkná recenze :-)  :-)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 15. února 2014 v 20:30 | Reagovat

Knihu mám doma a dost se mi líbí i na to, že to není fantazy :D Pohodový příběh to je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama