"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Elementaria - 13.kapitola 1/2

21. února 2014 v 20:57 | Violett |  Elementaria
Ted jsem dojedla banán a taky dopsala Elementarii. Ještě jdu, ale psát Noční školu, takže to bude zajímavé :D Jinak v této kapitolce, poznáte temnou stránku Cath, tekže doufám, že se vám to bude líbit :3
PROSÍM NÁZOR DO KOMENTÁŘŮ !
Více v celém článkuMoje noc by se dala popsat jako katastrofa. Zrovna dvakrát nejlépe jsem nespala a do toho ještě ty sny. Ve všech byl Kyle. To mě štvalo nejvíc. "Cath, jsi vzhůru?" Zaslechla jsem tichý šepot a pak se mnou začal někdo třást. Ošila jsem se. "Dejte mi pokoj," zabručela jsme a ignorovala hlas kolem mě. "Vstávej, je ráno," pokračoval hlas a tentokrát moje deka zmizela. "Nojo, už vstávám," zařvala jsem a sedla si. Stále se mi motala hlava. Jediné co jsem viděla, byla tma. "Co se děje?" Zeptala jsem se a zase padala do postele. Chtěla jsem se prospat a to pořádně. "Sestra je zas pryč." V hlase jsem poznala Carr a tak jsem se posadila a zamrkala. "Kolik je hodin?" Zeptala jsem se netrpělivě a už se oblékala. Vzala jsem na sebe černé volné tričko, které mi bylo po zadek a pak kraťasy, které smrděly spáleninou a nakonec nadkolenka, které jsem si nechala z domu.
"Zmizela před chvíli," pokračovala Caroline.
"Neptala jsem se, kdy zmizela, ale kolik je hodin!" Zakřičela jsem a pročísla si rukou vlasy. Bylo mi líto, že se Caroline dostala do mé palby, ale nemohu s tím nic dělat. Adelaide vždy věděla, že se má ode mě v tu chvíli držet dál. "Promiň," pokračovala jsem. "Moc jsem toho nenaspala," povzdychla jsem si.
"To nic," ozvala se slabě Carr a já se jí podívala do očí. Leskly se jí a mě to zabolelo. "Chováš se stejně jako Nikky." Rozbrečela se a já jí sledovala pohledem, když běžela ke dveřím a s třísknutím je zavřela. Chytla jsem se za hlavu. "To si ze mě děláte dneska srandu." Klesla jsem po zdi dolů a opřela si hlavu o zeď. Slzy, ale nepřicházely.
Otevřely se dveře a já slabě uviděla světlo z chodby. "Cathrine?" Clara, napadlo mě a já se přihlouple usmála.
"Co se děje?" zeptala jsem se po chvíli a zlostně našpulila rty. Slyšela jsem kroky, které ke mně mířily. "Nepřibližuj se ke mně," zašeptala jsem. "Jinak ti ublížím," pokračuji klidně.
"Zase máš ten den?" Její slova mě překvapila.
"Jak to víš?" Ozvala jsem se. Štvalo mě, že to ona ví.
"Četla jsem záznamy. Promiň."
"Myslím to vážně, nepřibližuj se," řekla jsem, když udělala krok ke mně.
"Cath, uklidni se." Dřepla si a položila mi ruku na koleno. Ucukla jsem. Nepodívala jsem se jí do očí. "Klídek," řekla a v jejím hlase jsem poznala, že se usmívá.
Dívala jsem se jí na ruce. "Opakuji. Nesahej na mě." Vlastní hlas jsem nepoznávala.
"To nemyslíš vážně?" Zahřměl hlas a já se tam hned podívala. Stála tam Nikky a měřila si mě zamyšleným pohledem, v kterém byla špetka arogance. "Vypadni!" Zařvala jsem s plných plic a hodina po ní první věc, co jsem měla po ruce. Nikky ucukla a nevěřícně se na mě dívala. "Claro, ty víš, co to znamená." V jejím hlase jsem slyšela paniku.
Clara se postavila a mizela ve dveřích. Dívala jsem se za ní. Nikky dál stála a pozorovala mě. "Uklidni se," šeptala a v jejích očích se zablesklo.
"Jestli to řekneš ještě jednou, nevím, co s tebou provedu." Nadechla jsem se a vydechla. Musela jsem se uklidnit, jak mi vždy říkala máma, po tom, co moje ruka skončila v jejím oku. "Cath, chápeš, že jsi stejná jako já?" Nikky mi šeptala do ucha a já jí vrazila pěstí, až zavrávorala.
"Nepřibližuj se." Tentokrát jsem plakala a v tu chvíli do pokoje přiběhl Paul a Kyle. "Máte tu další," slyšela jsem Claru, jak popotahuje a já se na ní dívala, jako na zrádce.
"Běžte pryč," naříkala jsem. "Mě to přejde, ale musím mýt čas," opakovala jsem tu samou větu, jako posledně, když se to stalo. "My víme Cathrine," ozval se Paul a tvářil se smutně. Paula jsem neznala, ale měla jsem ho ráda.
Všiml si, jak ho pozoruji a rozpřáhl dlaně a já mu vletěla do náruče. "Nemůžu to zastavit," slzela jsem a opakovala ty slova. Paul mě hladil po vlasech a já téměř věřila, že je to můj otec, který ovšem nebyl.
"Cath." Vzal mě za ramena a odtáhl mě od sebe. Na Kyle jsem se ani nepodívala. "Ať vypadne," šeptla jsem a ukázala na Kylea. Paul kývl a Kyle se otočil a mizel ve změtí lidí, kteří se kolem mě najednou utvořili. Stála tam i Mia a upřeně mě pozorovala. V jejích očích nešla vidět ani špetka citu. Měla tvář pokerového hráče. Neusmívala se a a ni se nemračila, prostě tam jen tak stála a upřeně mě pozorovala.
"Odveď jí Paule," ozvala se Mia. "Za chvíli má první trénink a musí se uklidnit." Otočila se na patě a ladným krokem mizela pryč. "Kyle, postarej se o ní." Zaslechla jsem ještě, než zmizela ve světle dveří.
"Jdeme princezno," odvětil Paul a objal mě kolem ramen a pak se mi před očima objevila temnota a já padla do něčí náruče.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 22. února 2014 v 10:36 | Reagovat

No.. Jelikož je Elementaria jedna z mých oblíbených povídek, tak prostě nemůžu říct nic špatného. Ale tahle kapitola mi připadala.. no.. trochu chaotická. :D Trochu jsem se v tom ztratila, ale jinak byla opravdu suprová! :D :)

2 Kikča Kikča | E-mail | Web | 22. února 2014 v 12:03 | Reagovat

Super kapitola.. :D nečetla jsem sice ostatní kapitoly ale je fakt boží..Možná si přečtu i ty ostatní :D
Si super :3

3 Violett Violett | Web | 22. února 2014 v 14:26 | Reagovat

[1]: V dalších kapitolách se to vyjasní, přeci jen v každé knize jě nějaká část chaotická :D

[2]: Jen do toho, budu jen ráda :)

4 *EN* *EN* | Web | 22. února 2014 v 15:27 | Reagovat

Kráása!! ♥

5 Lady Mishel* Lady Mishel* | Web | 22. února 2014 v 17:07 | Reagovat

Super příběh:).. Aww..princezno:):3

6 Abigail Abigail | Web | 22. února 2014 v 21:09 | Reagovat

Krásná kapitolka i příběh, i když jsem četla asi jen první dvě kapitolky, mám to na seznamu... od teď jako další, co si chci přečíst =)

7 Violett Violett | Web | 23. února 2014 v 0:48 | Reagovat

[4]: Děkuji :3

[5]: Děkuji ti moc kamarádko :D

[6]: Jen do toho, budu ráda, když si to přečteš a nevzdáš to na začátku, kdy jsem psala strašně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama