"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Elementaria - 9.kapitola

3. ledna 2014 v 9:59 | Violett |  Elementaria
Takže - tramtadáá! Je tady další kapča Elementarii. Chtěla jsem, ale poděkovat všem co četli můj deníček a jsem ráda, že se jím líbil. Určitě v něm budu pokračovat :D Ted, ale už nebudu zdržovat, tady je kapitolka...
Více v clém článku


Šly jsme opět dlouhými a tmavými tunely. Všude byla tma a já sotva viděla na holky, které šli pěkný kus přede mnou. Děsilo mě být sama. Nesnáším samotu. V mojí předešlé skupině jsme vždy byli pohromadě a ted? Tady budu muset být sama a to mě nejvíc děsí.
Většina mých "spolužáků" se zastavily u velkého příkopu, kterého jsem si ani nevšimla. Hned se začaly bavit mezi sebou a já sotva slyšela hlas od kamarádek, které se mi ztratily. Nevědomky jsem narazila do něčích zad a málem bych i spadla na zem, kdyby mně někdo nezachytil. Otočila jsem se a uviděla kluka. Měl na krátko ostříhané černé vlasy a oči měl tak světlé, že jsem spatřila, že má v nich tmavé tečky.
"Děkuji." Řekla jsem nesměle a taky se tak i usmála
"Nemáš zač." Odpověděl a pomalu mě pouštěl, až jsem stála pevně na zemi. Stále mě, ale nepouštěl. Usmíval se na mně. "Jmenuji se Derek." Pokračoval a mrkl na mě. Měl dolíčky a já jsem se málem rozesmála, jak mu to slušelo. Měl na sobě obyčejné černé triko a pod ním se rýsovaly jeho svaly. Chtěla jsem mu něco říct, ale zarazila jsem se.
Já mluvím s klukem! Začal můj vnitřní alarm a já se od Dereka odtáhla. "Jsem Cath." Usmála jsem se a svůj vnitřní hlas ignorovala.
"Cath!" Zavolal někdo a já se otočila. Volala mně Nikky. Naznačila jsem jí, že už jdu a pak se otočila zpátky na Dereka.
"Tak ahoj." Smutně jsem se na něj podívala a už běžela za holkami. "Jsem tu." Odpověděla jsem, když jsem stála na levo od Carol.
"Všimly jsme si." Povzdechla si Nikky. "Kde se tak loudáš." Odpověděla Nikky a dívala se přitom na Dereka. Věděla jsem to. Z něho jsem sotva já spustila oči.
Pak se kolem nás, ale protlačil Kyle a Paul. Paul se na mě usmál a já mu usměv oplatila. Oba si stouply přímo k příkopu a já si až ted všimla, že je to jen menší jáma, která zdálky vypadala jako příkop.
"Takže lidi. Jste tu všichni?" Zazněl hlas a já hned poznala Paula. Všichni kolem něco zabrblali a to asi znamenalo, že ano. Podívala jsem se na Nikky, ale ta byla fuč. Otočila jsem se k Carol a řekla šeptem. "Kde je?"
Ukázala do zadu a já se tam otočila. Bavila se s Derekem. Jak překvapivé. "Oni se znají?" Zeptala jsem se a Carol už otvírala pusu, aby odpověděla, ale někdo nám skočil do řeči.
"Nerušíme vás?" Zeptal se pobouřeně Kyle a já se na něj zamračila.
"Když řeknu ano, urazím tě?" Zašklebila jsem se na něj a podívala se mu do očí. Pak jsem zaslechla smích a podívala jsem se na Paula a Carol. Smály se a o chvíli se k nim přidaly i ostatní.
Kyle se na mě dál díval a pak se otočil a šel za Paulem. Bouchl ho do ramene, ale i tak se Paul stále usmíval.
"Začneme…" Řekl Paul a už začal brblat nějaké bezpečnostní ponaučení. Nudilo mě to a tak jsem se pomalu plížila do zadu, až byli přede mnou všichni ostatní. Dívala jsem se jim na záda a čekala, než proslov skončí.
"Dneska se rozdělíme na dvě skupiny. Jedna bude tady s Paulem a druhá se mnou, po týdnu se to vymění." Zaslechla jsem Kyle. Začal říkat jména a já jsem se zatím opřela o stěnu. Moje jméno je až někde uprostřed, takže jsem měla čas, než řeknou mé jméno. Mezitím jsem si prohlížela okolí, jak jsem měla ve zvyku a pak lidi. Skoro nikoho jsem tu neznala a to mně mrzelo.
"Cathrine S." Zaslechla jsem své jméno a lidé se rozestoupily. Kyle mě propaloval očima a Paul se mračil. Nevím, proč, ale mračil se. Rukama jsem se odpoutala od stěny a šla blíž.
"Ano?" Zeptala jsem se a chvíli si oba prohlížela.
"Budeš ve skupině s Kylem." Řekl Paul a v jeho očích jsem zahlédla smutek a strach? Překvapilo mně to, ale než jsem stačila něco říct, city v očích zmizely.
"To jsem mohla čekat." Odpověděla jsem šeptem a šla na levou stranu, kde stál Kyle. Ani jsem se na něj nepodívala. Pár lidí už tam stálo a hned jsem spatřila Caroline a Claru. Clara se na mě usmívala, jako střelená a já šla k nim. "Co ty tu děláš?" Prohlédla jsem si jí. "Myslela jsem, že jsi už přijatá." Mluvila jsem, co nejtišeji.
Clara se rozesmála. Sem tam chrochtla a já jsem se díky tomu také rozesmála.
"To si našla hezkého kamaráda." Zaslechla jsem a věděla jsem, že se to týká mě a Clary.
Clara se mračila a šla za Kylem a něco mu řekla.
"Ona jenom dohlíží." Šeptla mi Carol a já se na ní usmála.
"Kde máš sestru?"
Ukázala opět do zadu. Stála tam s nějakými holkami a kluky.
"Aha." Zamračila jsem se na Nikky a ona se na mě omluvně podívala. Vzala jsem Carr za ruku a táhla jí za Nikky a ostatními. Nechtěla jsem být opět vyvrhel a tak to musím napravit.
"Vítej v téhle skupině." Popřál mi Derek a šťastně se na mě usmál.
"V té lepší skupině." Řekla nějaká dívka. "Jsem Veronica." Podala mi ruku a já ji chytla a potřásla si s ní.
"Cath." Panebože."Jak to myslíš v té lepší skupině?" Zeptala jsem se.
"Moje sestra mi říkala, že když si nás vybere Kyle, tak to máme v malíku." Odpověděla mi a usmála se.
"Počkat oni si nás vybíraly jako v kapitánské vybíjené?" Řekla jsem a podívala se na Kyle. Pozoroval nás. Zamračila jsem se na něj a pak se otočila k ostatním.
"Samozřejmě." Odpověděla neutrálně a pokrčila ramena.

Budu ráda, když svůj názory, kritiku nebo prostě cokoliv, napíšete do komentáře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 3. ledna 2014 v 15:36 | Reagovat

Žádná kritika nebude.... protože tahle povídka je prostě dokonalá... Těším se na další :-)  :-)

2 Calla Calla | 3. ledna 2014 v 18:57 | Reagovat

:OOOOO Já jsem se zamilovala.. A to do dvou kluků! Bože.. Jak je to možné?! Ale na prvním místě je Kyle! Já ho miluju! Jestli mu v jakékoliv kapitole něco uděláš.. něco hodně zlého.. budu zlá! :D A potom Derek... Už jen to jméno! Já totiž miluju Dereka z Teen wolf... Ale to už jsem tady myslím psala. :DD

3 Violett Violett | Web | 3. ledna 2014 v 20:25 | Reagovat

[1]: Moc děkuji a budu se snažit, psát dál :D

[2]: Tak popravdě jsem taky zamilovaná do těchto postav :D a neboj se, nic mu neudělám.... i když :-P :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama