"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Elementaria - 11.kapitola

25. ledna 2014 v 16:29 | Violett |  Elementaria
Tak jeto tu. Opět jsem začala psát a mohu přiznat, že mi to trvalo, ale na něco jsem přišla. Tentokrát je to Elementaria. Doufám, že se vám to bude líbit.
Více v celém článku


"Odkud znáš Kylea?" Zeptala se Clara, když mě dohnala po jídle.
Zavrtěla jsem hlavou. "Odnikud," zašklebila jsem se. Je to pravda.
Myšlenky mě dovedli k Derekovi, který se na mě usmíval. Panebože, okřikla jsem se v duchu a plácla se po hlavě. "Vzpamatuj se," šeptala jsem sama pro sebe.
"To už mizíš?" Zaslechla jsem Claru, jak se mě zeptala.
"Nikoho tu neznám," povzdychla jsem si. "Nemám tu co dělat." Dodala jsem.
Clara zavrtěla hlavou a chytla mě za zápěstí. "Mám nápad, pojd."
Usmála jsem se na ní a běžela za ní.

Clara je moc rychlá, napadlo mě hned, když jsem byla za ní o dva kroky. "Rychleji Cath!" Volala na mě.
Přidala jsem, co mi nohy stačili. "Kam to běžíme?" Zeptala jsem se, když se zastavila a počkala na mě. Její tmavé vlasy vlály v běhu a já se nad představou, kolik jí kluků hladilo po vlasech zasmála.
"Dneska je přivítací párty." Zašvitořila.
"Kde?"
"Dole." Ukázala pod schody, které brala po dvou. Divila jsem se, že se ještě nezabila.
Šla jsem dál za ní a pozorovala znaky na různých dveřích. Byli tu hvězdy, slunce, měsíc a mnoho dalších. "Claro, co jsem ty znamení?" Zeptala jsem se.
Slyšela jsem, jak se Clara rozesmála a díky jejímu chrochtání jsem se přidala. "Ty to nevíš?" Povzdychla si. "Podle toho, jak si talentovaná v ohni tak podle toho, budeš zařazená do skupiny." Ukázala na některé znamení. "Ale podle toho budeš taky souzena. Jsou dvoje hlavní skupiny a pak další menší." Ukázala na měsíc a slunce. Otočila se na mě a tvářila se vážně. "Slunce je světlo a měsíc je tma."
"Myslíš tím, jako temno a dobro?" Zeptala jsem se nevěřícně.
Ukázala na mě prstem a přikývla. "To se dá taky tak říct." Usmála se a už opět se tvářila spokojeně a mířila dál dolů poschodech.
"Ty jsi kde?" Zeptala jsem se tiše, aby se jí to nedotklo.
"Slunce!" Zavolala za mnou a kolem mě se ozval její smích.
"Je někdo ve tmě?"
Clara se zastavila, že jsem málem do ní narazila, kdybych si toho nevšimla. Prudce se na mě otočila a mračila se. "Na to se neptej." Řekla naštvaně a vztyčila se přede mnou. Cítila jsem se zase jako u nás doma, když jsem něco provedla.
"Nebo co?" Ozvala se má tajemná stránka.
Clara se dál na mě mračila a pak se vydala bez jakýkoliv námitek dál. "Paul a Kyle." Řekla z ničeho nic. "Ty dva jediné znáš z temné strany."
Párty byla na dně propasti a já slyšela hudbu, smích a cítila alkohol. Vůně mnou projela jako statická elektřina. Byla jsem stále od vody, ale alkohol jsem milovala i tak. Clara se mnou už nemluvila a já se ani nesnažila s ní mluvit. Takže Paul a Kyle. Vrtěla jsem nevěřícně hlavou a stále to nechápala. Vadí to tak moc, že jsou z temné strany? Nad mým uvažováním jsem se musela zasmát. Jsem divná.
"Nic ti neudělají." Zaslechla jsem Claru, která pomalu mizela na druhou strany místnosti. "Nemají důvod ubližovat." Zavolala a mizela v místnosti plné těl. Byla jsem opět sama.
Holky měli pravdu, když říkali, že je nás letos moc. Já jim nevěřila, ted už ano.
Dívala jsem se kolem a hledala známou tvář. Nikoho jsem neviděla. Možná jsem jen na pár sekund spatřila Veronicu. Hned jsem se k ní vydala.
Byla jsem ráda, když jsem uviděla i Caroline, která se opírala o stěnu a mluvila s nějakou dívkou. Myslím, že se jmenovala Beata. Pocházela od země a já si jí pamatovala ze školy. "Carr," usmála jsem se na ní, když jsem k nim přišla a opřela se o stěnu ramenem. Vlasy jsem ještě měla svázané v culíku a tak jsem si je rozpustila. Cítila jsem, jak se mi mé hnědé vlasy vlnily na zádech.
"Kde si zmizela?" Ozvala se Carol. "Chtěla jsem tu jít s tebou, ale zmizela si." Zamračila se. Poznala jsem její pohled, někoho hledala.
"Co se děje?" Přimhouřila jsem oči.
"Nikky," procedila mezi zuby. "Ještě se nevrátila," povzdychla si. "Šla s Derekem na pokoj a ještě se nevrátila." Usmála se ironicky a já s ní souhlasila.
"Bude v pohodě," uklidňovala jsem jí. Otočila jsem se na Beatu. "Ahoj, jak se máš?" Usmála se na ní laskavě. Kamarádila se s Adelaide, tak je to má povinnost se s ní aspoň trochu bavit. Nenáviděla jsem Adelaide, ale Beata byla Beata.
Usmála se na mě a já spatřila její rovnátka, které nosila už od školky. "Bylo i lépe." Pokrčila rameny. "Jak je tobě? Jsi ráda, že ses zbavila Ade?"
Překvapeně jsem se na ní podívala. "Popravdě?" Povzdychla jsem si. "Ano."
"To jsem si mohla myslet." Zavrtěla hlavou. "Tvoje minulost je legendou u nás."
Caroline se na mě podívala nechápavě. "Lidé mě moc nemuseli, měla jsem samé problémy a velmi ostré řeči a podobně," vysvětlila jsem.
Caroline do mě strčila a já se otočila. Za mnou stála Nikky a usmívala se od ucha k uchu. Vedle n stál Derek a rukou jí objímal. Dívala jsem se na ně se zvednutým obočím, a když Derek spatřil, jak se tvářím, rychle Nikky pustil. Cítila jsem, jak se mi červeň tlačí na lících. Sklonila jsem hlavu a opět se opřela o zeď.
Beata se na nás dívala nechápavě." No…" odmlčela se. "Já půjdu. Ráda jsem tě zas viděla Cath." Otočila se a mizela mezi lidmi. "Já tebe taky." Zabručela jsem.
Otočila jsem se zpět na Nikky, která se mračila. "Máš nějaký problém?" Zeptala se a přitiskla se blíž k Derekovy. Podívala jsem se po Caroline a ta přikývla. Po našem rozhovoru s Beatou věděla, jaká jsem. Nemusela jsem být opět ta hodná. Usmála jsem se na Carr a také přikývla.
Nikky mě pozorovala a já její pohled oplácela. "To bych se měla ptát já, nemyslíš?" Odmlčela jsem se. "Já problém nemám, to ty jsi tu na kráčela a ani tě nezajímá, že má tvoje sestra o tebe strach." Nikky se na mě dívala a asi tak pětkrát otevřela pusu, ale zas jí zavřela. "Žádné blbé kecy nebudou, drsňačko?" Podívala jsem se po Derekovy, který si mě překvapeně prohlížel.
Otočila jsem se na Caroline, která se usmívala a určitě v duši mi děkovala. Mrkla jsem po ní a pak se otočila na dvojici, co stála přede mnou. "Užijte si mejdan," řekla jsem opět sladce a prošla kolem nich. Cítila jsem na zádech jejích pohled, ale ještě něčí. Když jsem byla u schodů nahoru, tak jsem se otočila a dívala se do šedých očí Kylea, který se ke mně blížil.

Názor, kritiku, připomínky do komentářů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | 25. ledna 2014 v 17:25 | Reagovat

Jako první. NÁÁÁÁÁÁDHERNÁ A ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÁ kapitola! :D Za druhé.. :DD To totálně mě rozesmál, jak ji řekla drsňačko.  :DD Za další... Proč mám takový pocit, že Cath půjde k temné straně? :DD A za další a poslední.. Proč jsi to tak ukončila? Já Kylea miluju! Ani nevím proč.Chci ho v nějaké kapitole! :DD

2 Kačíí Kačíí | Web | 25. ledna 2014 v 17:38 | Reagovat

Opravdu skvělá kapitola :-D  :-D  :-D

3 Violett Violett | Web | 25. ledna 2014 v 19:04 | Reagovat

[1]: Moc děkuji a to tušení...no je možné, že ano, ale nad tím jsem ještě nepřemýšlela :D

[2]: Děkuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama