"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Elementaria - 10.kapitola

12. ledna 2014 v 9:00 | Violett |  Elementaria
Je to tu, po dvou dnech přidávám další příběh a tentokrát to je Elementaria, která mě dost baví psát. Sice jsem jí dopsala dneska v 1:45 ráno, ale to mi pro jendou nevadí. Dost řečí...tady to máte.
Více v celém článku


Stála jsem v řadě a čekala, kdy se konečně něco bude dít. Paul se svojí skupinkou už odešel a my ted stály v tmavé místnosti sami. Derek stál vedle Nikky a já a Caroline jsme s Veronicou šeptaly mimo jejich dosah.
"Kde je tak dlouho?"Zeptala se Veronica.
"Kdo ví." Odpověděla Caroline a usmála se na ní. Já je sledovala a přitom přemýšlela nad Nikky a Derekem. Je snad možné, že jsou spolu? A proč mě to zajímá? Ptala jsem se svého svědomí. Mezitím jsem se podívala kolem. Kyle nás odvedl do místnosti a pak řekl, že tu máme na něj počkat a do ted se neukázal.
Zkoumala jsem místnost, která byla tmavá, a na stěnách byli pochodně. Spatřila jsem pár těch pytlů, žebřiny a podobné věci, ale nože a pistole tu byli taky.
Rozrazily se dveře a do místnosti vstoupil Kyle s Clare. "Jste tu stále všichni?" Zeptal se Kyle a Clare se na mě usmála. Sice jsme se znali jen krátce, ale byla dost fajn a ujetá - to se mi líbilo.
"Nikdo nechybí." Ohlásil Derek a já mrkla jeho směrem. Usmíval se a jeho stín se odrážel od stěn. Nikky můj pohled nejspíš zaměřila, protože na mě zamávala a já se na ní usmála až moc přátelsky.
"Takže můžeš Kyle začít," zašvitořila Clara a šla pomalu ke stěně, tam se opřela a pomalu nás pozorovala.
Kyle přikývl a podíval se na každého z nás. Pokud to bylo možné, tak se na mě ani nekoukl a objel mě obloukem. Zabručela jsem a čekala, co z něho vypadne. Caroline i Veronica mi stiskly ruku, každá z jedné strany, protože asi poznali, že se semnou něco děje. "Děkuji," zašeptala jsem potichu.
"Dneska máme první hodinu," nad slovem hodinu zvedl dva prsty na důkaz ironie, "a měli bychom začít." Pokračoval. Kyle si povzdychl a na pár minut zavřel oči. "Začneme s tím, že zjistíme, jakou máte odvahu a sílu, podle toho vás budu trénovat a na konci této fáze vás ohodnotím," usmál se škodolibě a jeho bíle zuby, byli jako past pro oči. "Jedinou výhodu máte v tom, že vás nemůžu vyhodit. Jen na konci zkoušky, protože tento rok vás přišlo…" odmlčel se, "…dost."
Clara se odlepila od stěny a přešla ke Kyleovy. Už se netvářila s vtipem v tváři, ale vážně a plně soustředěně. "Musím vás varovat," odmlčela se, aby to vyznělo dramaticky. "Tento rok se vás k nám přidalo asi tak 50 a z toho jste dneska viděli jen čtvrtku." Povzdychla si smutně. "Každý rok bereme tak dvacet až třicet vážně dobrých studentů a v téhle skupině typuji, že projde jen pět nebo deset lidí." Podívala se po každém z nás a na mě se povzbudivě usmála. "Je vás tu třicet, takže kolik vás neprojde?" Pohrozila nám a mě přejel mráz po zádech.
"Takže konec promlouvání do duše," zabručel Kyle. "Začneme." Přešel do zadní části místnosti a nám pokynul, ať ho následujeme. "V téhle místnosti budete celý jeden měsíc od osmi rána do půl páté večer." Ukázal nám Kyle na hodiny a zamračil se. "Pak si samozřejmě můžete, kam chcete."Dodala Clara. Kyle se podíval po ní a zpražil jí pohledem."Celou dobu tu budete se mnou, takže spolu budeme dost času, a jak vidím na vašich tvářích, ani jeden z nás s tím nesouhlasí." Zašklebil se a jeho úšklebek mířil přímo na mě. "Začneme s tím, že vám dneska řeknu něco o obraně a vy to zítra předvedete." Zamyslel se. "Nechápejte mě špatně, ale je to pro vaše dobro," dodal, když viděl, jak se tváříme. Prohrábl si své tmavší vlasy a začal.

Dívala jsem se na něj ze zvědavostí a s překvapením, že toho tolik věděl. Zjistila jsem, že si mám chránit obličej a břicho plus žebra. V obraně mám použít útočníkovou slabinu a všímat si okolí, které by se mi mohlo hodit při útěku. Stáli jsme celých sedm hodin a až pak nás konečně Kyle s Clarou dovedli do jídelny, kde bylo prázdno, protože každému začíná a končí trénink jinak. "Tak toto byl humus," zazněl mi u ucha Derek a já se na něj usmála a zadívala se do jeho světlých očí. "Copak zasnila ses?" Mrkl na mě a přitáhl si mě k sobě blíž. "Copak Vodníku?" Zeptal se a já se na něj jen slabě usmála. Dívala jsem se mu na rty a přesně v tuhle chvíli jsem si uvědomila, že celou dobu jsem na Nikky žárlila. "Kde máš Nikky?" Vyletělo ze mě. Derek se zasmál a vzal si do ruky pár mých neposlušných vlasů a zastrčil mi je za ucho. "Copak ty žárlíš?" Zasmál se a já si všimla, že nosí rovnátka a díky tomu mi přišel ještě hezčí. Co to plácám? Zamrkala jsem a zadívala se mu do očí. "Možná." Našpulila jsem pusu a odtáhla se od něj a s nadzvedlým obočím jsem se zařadila do řady pro jídlo.
Všimla jsem si, že mě Kyle pozoruje a já na něj vyplázla jazyk. Zacukali mu koutky a otočil se na Claru, která se na mě a na Kyle dívala, jakoby spatřila dva duchy. Zašklebila jsem se a vzala si džus a sendvič, který jsme měli v mém starém domově. Domov. Vybavila jsem si bráchu, který je ted bůhví kde. Představila jsem si matku a otce, kteří se na mě dívají zděšeně a vrtí hlavou, jak byli zklamaní.
"Jsi v pořádku rybičko." Šťouchl do mě Derek, když jsme si sedli a já se na něj usmála.
"Neříkej mi tak," zasmála jsem se.
"Nebo?" Nadzvedl obočí. Zatnula jsem ruku v pěst a bouchla ho do ramene.
"Máš skvělou ránu, to se mi líbí." Zasmál se.
"Ale ty se bohužel nelíbíš mně."
"Nelži, když to neumíš."
"Polib mi."
"S radostí," uculil se.

Kritiku, názory do komentářů :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který se vám líbí víc?

Kyle
Derek

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 12. ledna 2014 v 13:37 | Reagovat

Tak to bylo dokonalý, moc se ti to povedlo :-)  :-)  :-)

2 Milča Milča | Web | 12. ledna 2014 v 15:37 | Reagovat

Moc se mi to líbí! :D

3 Violett Violett | 12. ledna 2014 v 16:57 | Reagovat

Moc vám děkuji :33 Jsem ráda, že vás to baví číst :D <3

4 Calla Calla | 12. ledna 2014 v 17:18 | Reagovat

:DDDD Prej: Polib mi. S radostí. :DDDD To mě dostalo. :D Ale fakticky dobrá kapitola. A nevím  proč, ale chci, aby Cathrine byla s Kylem. Protože já Kyla miluju! On je tak.. ňunííí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama