"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Dangerous love 11.část

2. ledna 2014 v 10:10 | Violett |  Dangerous love
Tady je další kapitolka DL a doufám, že se vám bude líbit :3
Více v celém článku


Stále mne trápilo, co jsem to viděla, ale dny ubíhaly a já byla stále zavřená v pokoji. Nechtěla jsem s nikým mluvit, ani s Tobym, kterému jsem tak začala říkat. Ani tetička mně už nenavštěvuje a mně to dost mrzí. Od toho dne, kdy jsme se nějak chytly, jsme spolu prohodily sotva půl slova. Toby se mi vyhýbá a já ho ničím neviním. Myslí si, že jsem blázen. Já bych si to taky myslela.
Dneska, ale byl jiný den. Cítila jsem to. Chtěla jsem jít na tu zahradu, kterou jsem viděla, když jsem přijela. Zrovna jsem se na ní dívala z okna, kde každý večer sedí teta a dívá se na nebe. Ted je, ale ráno a nikdo tam nebyl, musela jsem toho využít a to rychle. Posbírala jsem svých pár švestek a vyšla z pokoje a potichu zavřela dveře, abych nikoho nevzbudila. Věděla jsem, že všichni ještě spí. Byla ještě tma. Ani ne tři hodiny ráno a já spát nemohla. Prostě to nešlo.
Plížila jsem se velkým domem a přemýšlela, co to vlastně se mou je. Mám strach z malých místností, někdo mně pronásleduje a k tomu umím ještě zmrazit sklo. Pak jsou tu, ale ti andělé, kterým mám pomoct. To vážně nechápu.
Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala za dům. Viděla jsem měsíc a vítr si pohrával s mými vlasy. Konečně jsem byla na vzduchu, který tak zbožňuji. Opřela jsem se o dům a dívala se na zimní zahradu, která byla užasná. Ty barvy. Na pravo stálo bílé křeslo a na něm byl našedlý sníh a okolo mráz, který se táhnul, až k velkému sloupu a doslova ho zabaloval do bílé krajky. O kousíček dál stála branka a vedla do ještě větší zahrady, kde byli i květiny - Sedmikrásky, Sněženky. Bílé květy, které ted byli všude. Dokonce jsem zaznamenala pár kopretin, ale jedno mi tu přišlo divné. Spatřila jsem vrány nebo snad Havrany. Černé velké ptáky, kteří snad hlídají zahradu, takže jsem nemohla blíž.
Všude kolem byl sníh, který ted neměl být, protože za pár týdnů má oficiálně začít léto a tohle je hříčka přírody.
Zaslechla jsem dveře. Někdo vyšel ven. Rychle jsem zalezla za kraj domů a dívala se kdo vychází ven.
"Stále ještě spí?" Zeptala se teta a já se na ní dívala, když šla k autu.
"Ano. Stále ještě spí." Odpověděl Toby a já byla překvapená, že s ní mluví jinak, než když jsem v jejich přítomností. "Bude spát ještě dlouho." Pokračoval a já se na něj dívala zlostně. Normální lhář.
"Takže vypila včera ten čaj, co si jí dal?" Zeptala se po dlouhém tichu teta a á se přikrčila, aby mně nezahlédla, když se rozhlížela.
"Nezbyla ani kapička."
"Tak jedeme, než se probere." Odpověděla teta, a když mizela v autě společně s Tobiasem, málem jsem na ní začala řvát at se zastaví, abych mu mohla jednu vrazit.
Když auto nastartovala a rozjelo se pryč, tak jsem si uvědomila, co mi to provedly. Něco bylo s tim čajem a já byla sakra ráda, že jsem ho vylila do záchodu. Ted jsem byla doma sama a musela jsem toho využít. Rychle jsem spěchala domů, abych jsem se tam porozhlédla.
Své hnědé vlasy jsem si svázala do culíku a pak šla rovnou ke dveřím nějakého pokoje, jenže pak se ukázala znovu to světlo. To světlo, které mně už tolikrát lákalo. Musela jsem za ním.

Opět jsem stála u tich známých dveří a tentokrát jsem sáhla na kliku. Nešlo otevřít. Vůbec nic. Kopla jsem do nich, ale nic se nestalo. Tma byla všude a jediné světlo, bylo za tím pokojem. Dala jsem svou ruku na dveře a přejížděla dlaní nahoru a dolů. Cítila jsem tvrdé dřevo. Nebyly tak hladké, jako jiné dveře. Byly hrbolaté a cítila jsem i třísky. Jenže pak začalo dřevo studit. Nic jsem neviděla, ale chlad jsem cítila na sto procent a pak se dveře otevřely s cvaknutím a odhalily to, co jsem vážně nečekala.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 2. ledna 2014 v 13:47 | Reagovat

Masox!!! :DDDD O_O  O_O
Tuhle povídku asi také začnu číst!!! :D

2 Violett Violett | 2. ledna 2014 v 14:35 | Reagovat

Moc děkuji :) Budu ráda, když jí začneš číst, protože tohle byla má první povídka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama