"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Krásná katastrofa

23. prosince 2013 v 9:00 | Violett |  Recenze

Krásná katastrofa

Autor: Jamie McGuire
Žánr: romance, drama
Díl: 1
Originální název: Beautiful Disaster
Počet stran: 376
Rok vydání: 11.3 2013
Nakladatelství: Fortuna LibriAnotace:
Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.

Skvěle napsaný napínavý román z prostředí americké univerzity klade důraz na férové jednání, rodinná pouta a hlavně - je o velké lásce!

Děj:
Nové město, nová škola, nové tváře…
Abby se po nastěhování setkává s Travisem Maddoxem. To vyznělo, jako by se k sobě hodili. On hodný, milý, vstřícný a ona stydlivá ale plná lásky. Možná bych měla začít od jinud. Travis není vůbec milý, hodný natož vstřícný. Kolem něj se motá mnoho slečen, které mají svá naivní léta za sebou, jakožto "drsňák" vyhrává nelegální zápasy, kde ho zatím nikdo neporazil. Zkrátka typický kluk, do kterého se kdokoli zamiluje.

Obvykle se také stává, že lásce propadne jen jedna strana - v tomto případě začne něco víc cítit Travis, avšak Abby se rozhodne zůstat jen u přátelství. Kdyby neprohrála sázku, kvůli které se musí přestěhovat k Travisovi, možná by se jí to i podařilo.

Zpočátku vidíte lidi jednostranně, po svém, doufáte totiž, že jste narazili na spřízněné duše, které tu budou v době vaší nouze. Po čase však člověk poodhaluje svou pravou tvář, svou skrytou identitu, která byla schována… Jistě znáte ono rčení: "Když ptáčka chytají, sladce mu zpívají…" brzy se tedy Travisovo chování mění, je hrubý a výbuchy vzteku jsou téměř na denním pořádku.

Můj názor:
Možná vám to připadá až moc neuvěřitelné, ale pochopíte, jakmile knihu zkusíte.
Ona je ta kniha fakt skvělá. Četla jsem jí i já a to mi je jenom čtrnáct a v létě, jak jsem jí četla mi bylo třináct a v pohodě jsem vše chápala. Tato kniha je neuvěřitelná. Tím nechchi říct, že zastínila jiné knihy, ale je bombovní. Je to pravý protiklad Divergence.
Krásná katastrofa není fantasy, je napsoto z tohoto světa a může se stát komukoliv. Budete chtít nad knihou uvažovat. Být přímo v ní a zažívat to, co Abby a Travis. Sice děj se rozpohybuje až nějak od čtvrtiny, ale hned mě to vtáhlo do děje.
Na světě je jen jedno slovo, co knihu vystihuje: frustrující. Nikdy nevíte, jestly se vám kniha líbí a nebo si z vás autorka dělá srandu, dosud nevím, jak tuhle knihu popsat a tak jsem musela hledat pomoct na jiných blogách, abych anotaci a děj mohla zformulovat.
Takže tuhle knihu si musíte přečíst. Je to jen doporučení a ne příkaz. Já si jí přečtu také a to tentokrát znovu a pečlivě, stránku po stráce.

Díly série Beautiful:
Krásná katastrofa
Chodící katastrofa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clara Black Clara Black | Web | 23. prosince 2013 v 10:20 | Reagovat

Hmmm, ráda bych si tuhle knihu přečetla :-D

2 Violett Violett | Web | 23. prosince 2013 v 12:06 | Reagovat

[1]: Jen si přečti, kniha je skvělá a sebrala mi slova :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama