"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Dangerous love 10.část

26. prosince 2013 v 17:42 | Violett |  Dangerous love
Vypadá to tak, že soutěž udělám jindy :D Zrovna objíždíme rodinu a tak nemám na to čas, tak se omliuvám :D
Chci vám, ale oznámit, že píšu jednorázovku :D Bude to dost zajímavé a nejspíš dost dlouhé, protože já zkráceně psát neumím :'( :D Taky jsem už v hlavě vymyslela něco o Noční škole a bude to dost překvapující :D Nevadí vám agenti? :D
Více v celém článku


Prošla jsem obývacím pokojem, kde jsem spatřila obrovská lustr, na kterém byli zavěšení malí sklenění ptáčci. Krásný pohled, k tomu pokoj ještě zdobily obrazy, puzzle nebo starý nábytek, který byl dost zachovaný a pěkný. Celý pokoj se sladil do černé, bílé nebo šedé barvy. Podlaha byla černobílá, jako šachovnice. Úžasný vhled.
Tetička si asi všimla, že na pokoj jen civím a tak se zasmála. "Překrásné, že?" Řekla slabým hlasem a chvíli se semnou dívala na dílo disainéra.
"Jak dlouho už tu žiješ?" Zeptala jsem se a šla si sednout na černý gauč, který stál uprostřed místnosti.
Tetička se hned vydala za mnou a sedla si vedle mě. Pozorovala jsem jí, chovala se jako pravá dáma. To se o mně nedalo říct.
Usmála se. "Tolik kolik je tobě let." Odpověděla. Teta se zvedla a odešla do vedlejší místnosti. Mezitím jsem se dívala na obrazy kolem. Bylo tu dítě s nějakou ženou. Obě měly černé vlasy, akorát dítě se smálo a nejspíš matka plakala. Byl to zajímavý obraz. Mezitím se teta vrátila a nesla čaj. "Bylinkový pomáhá." Řekla jen a pokládala dva bílé šálky na stůl a pak si sedla a chvíli si mně prohlížela. "Co se tedy děje? Jinak bys určitě nepřijela. Rodiče se o tebe starají skvěle, nebo ne?" Podívala se na mě zamyšleně a já musela přiznat, že její pohled mi připadá být známí.
Pořádně jsem se nadechla a rozhlédla se kolem. Když jsem si uvědomila, že nikde nikdo není, tak jsem se podívala na tetu. "Moc složitá věc tetičko. Zjistila jsem, že se něco děje se mnou a s rodiči. Slyšela jsem je, jak je nějaký muž vyslýchal den předtím, než jsem odjela." A to není všechno. Podívala jsem se na tetu, a když jsem se ujistila, že mně poslouchá, tak jsem pokračovala. "K tomu slýchám hlasy v hlavě. Viděla jsem ducha a někdo mě pronásleduje. Mám strach a nevím, co se děje." Rozplakala jsem se. "Vím, že mi nevěříš, ale mám toho dost." Popotáhla jsem a vzala si horký čaj ze stolu. Trochu jsem si usrkla, ale spálila jsem si jazyk. Pofoukala jsem čaj, a když jsem se podruhé napila, byl čaj v pořádku. "Děje se mi něco divného. Všeho čeho se dotknu, hned zmrzne. Chci zpátky svůj život." Když jsem domluvila, podívala jsem se na tetu. Ta mě pozorovala a její zorničky byli rozšířené. Něco tu nehrálo.
Pak, ale vešel Tobias do pokoje a já mohla konečně vydechnout. Do téhle doby jsem nevěděla, ž e zadržuji dech. "Madam. Flor už má nachystaný pokoj." Řekl, co nejtišeji, ale i tak jsem ho slyšela zřetelně. Utřela jsem si slzy a připadala jsem si jako blbec.
"Ano, zajisté Tobiasi. Můžeš tam prosím moji neteř dovést. Já mám ted ještě plno práce a nemám čas jí tady provádět." Odpověděla teta a já se na ni zamračila. To si děláš legraci.
"Ale této…"
"Už jsem řekla," přerušila mě. "A ted běž, později se za tebou stavím." Zvedla se a odešla rychle, ale ladně. Ještě nějakou dobu se ozývaly její podpatky, než nastalo ticho. Otočila jsem se k Tobiasovy, který se na mě díval stejně, jako teta. Zavrtěla jsem hlavou a podívala se na zem. Mezitím jsem se zvedla a s čajem odešla za Tobiasem, který mě vedl velkým domem.
Procházely jsme místnostmi, které mi nic neříkaly, ale ve všech byli obrazy. Už jsem si toho všimla, když jsme šli s tetou do pokoje. Pak jsem, ale spatřila světlo. Blýskavé a zářící. Nechala jsem Tobiase před sebou a šla za světlem.
Došla jsem ke dveřím, na kterém bylo pověšené zrcátko. Mohla jsem si myslet, že to světlo je jen hra se zrcadlem, ale i tak bylo divné, že světlo doletělo až někam dál, protože bylo natočené v jiném úhlu. Chvíli jsem dveře jen pozorovala, pak jsem se otočila a vrátila se za Tobiasem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama