"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Modrá krev

9. listopadu 2013 v 11:11 | Violett

Modrá krev
Autor: Melissa De La Cruz
Žánr: Fantasy, Nadpřirozeno, Upíři
Díl: 1.
Originální název: Blue Blood
Počet stran: 240
Rok vydání:
2011
Nakladatelství: BB art
Anotace:
New Yorkem protéká modrá krev...
Škola madame Duchesneové patří mezi elitní vzdělávací instituty a očekává se tedy, že stejně elitní bude i její studentská společnost. Jenže každé místo musí mít i svého vyvrhele. Schyler Van Alenová o tento titul nikdy moc nestála, ale ani neměla žádné problémy dostat se na spodinu téhle mladé smetánky. Gotický styl, který jako by se někdy spíš podobal stylu bezdomovců, holt každý nedokáže ocenit. Až na Olivera, jejího nejlepšího kamaráda, jediného člověka, kterému může bezmezně věřit.
Mimi a Bliss se naopak mohou pyšnit svým titulem královen Manhattanské společnosti. Nebo alespoň Mimi, protože Bliss vlastně stvořila ona. Nikdy nezapomene, jak se jí podařilo zTexaské husičky udělat tuhle novou Bliss, u které se nemusí stydět nazývat ji svou kamarádkou.

Schyler však začnou pomalu děsit její modrající žíly na rukou, jenže jak se brzy ukáže, je to opravdu to nejmenší s čím si měla zatěžovat hlavu. Smrt jedné ze studentek totiž přeci jen nebyla pouze nešťastná nehoda a nebezpečí se ukrývá blíž než by se mohlo zdát.

Můj názor:
Popravdě první, co mě málem odpudilo od knížky, byla obálka. Z celé série, byla tahle nejhorší. Dokonce i druhý díl má pěknou, než první.
Knihu jsem si půjčila, protože se pořád v knihovně válela co rok na tom stejném místě jako vždy a tak jsem se k ní dostala. Popravdě jsem čekala nějakou kravinu, ale chytlo mě to tak, že jsem četla i druhý, i třetí díl. Přes léto jsem měla i čtvrtý díl půjčený, ale nakonec jsem se na něj vykašlala a ted toho lituji.
Kniha byla skvělá v tom, že je originální a děj byl prostě takový zvláštní, ale pěkně zvláštní. Nikdy jsem nepochopila, jak se mohou sourozenci milovat (nechápu to do ted), ale vše se změnilo, když se tam oběvila Schyler a té nafoukané Mimi vše za trhla. Vždy jsem se pořádně smála, když se Mimi něco nepovedlo jak chtěla.
Prostě kniha je pěkná, až na tu obálku a to mě mrzí, jinak by snad mohla být i celkkově dokonalá. Ale jen trochu.

Díly dérie Modrá krev:
Modrá krev
Krvavý karneval
Odhalení
Spící tajemství
Podvedený anděl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama