"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Divergence

24. listopadu 2013 v 9:00 | Violett |  Recenze

Divergence

"Můj první instinkt je vyždímat z tebe maximum, jenom abych zjistil, kolik sneseš."Autor: Veronica Roth
Žánr: sci-fi, literatura pro dívky, dystopie
Díl: 1
Originální název: Divergent
Počet stran: 344
Rok vydání:
Nakladatelství: CooBoo

V našem domě je jedno zrcadlo. Visí zaposuvným panelem a chodbě v horním patře. Můžu se do něj podívat druhý den každého třetího měsíce - jedno z pravidel naší frakce.
Anotace:
Chicago se po letech proměnilo a lidé zde vytvořili pět frakcí, aby zabráními nepokojům a válkám. Každá frakce se věnuje jedné ze zvláštních ctností, které jsou zde rozvíjeny. Jenže ani nový, na první pohled dystopický svět, nemůže udržet lidskou chtivost nesmělou.
Před Beatrice Priore nyní stojí jedno velké rozhodnutí, od mala vyrůstala v Odevzdanosti, kde je za nejdůležitější vlastnost pokládána nesobeckost, nyní si má všem stejně jako ostatní šestnáctiletí vybrat ctnost, kterou bude rozvíjet po zbytek svého života. Může zůstat s rodinou nebo postoupit k Upřímnosti,Mírumilovnosti, Sečtělosti či Neohroženosti. Ošem již jen samotná myšlenka na přestup, která v ní vykvete je dostatečnou odpovědí - pro Odevzdanost není dost obětavá.
Beatrice nakonec svým rozhodnutím všechny překvapí a ocitá se v novém světě, kde musí projít mnoha překážkami, aby našla své místo a zjistila, komu může důvěřovat. Někdo jiný přitom spřádá důmyslné plány, které se ctnostmi nemají nic společného a odlišnost se může stát jedinou záchranou...

Kdysi se Sečtělí pídili po vědomostech a důvtipu, aby mohli konat dobro. Teď se pídí povědomostech a důvtipu, aby ukojily svou nenasytnost. Zajímalo by mne, jestli se s podobnými problémy potýkají i ostatní frakce.

Můj názor:
Panejo. MŮj názor? :D Ano, tahle kniha je také u CooBoo. Popravdě jsem většinu knih četla u CooBoo a nebo obálky jsou z bux.cz :D Náhoda?
Četla jsem to, už dávno, ale dotěd si pamatuji co tam, bylo do poslední tečky. Kniha byla fajn. Rychle se četla a jako jedinou knížku jsem jí četla dvakrát. Nemohla jsem odolat. Hlavně to co se děje mezi hlavními postavamy. Myslím tím Trice a toho kluka, co má přezdívku nějaké číslo. Myslím, že to je čtyřka, ale nejsem si jistá :D Rozhodně je to skvělá kniha. Jestly se rozhodujete, jakou knihu si koupit na vánoce, tak je to tato kniha. Je vtipná, smutná, romantická a samozřejmě nějaká ta akce, tam je. Pokud si dobře pamatuji, tak tam bude něco u ruského kola, ale nevím jestli to je v jedničce a nebo v dvojece (myslím že v prvním dílu). NNo nechám vás překvapit. Takže, bežte do obchodu a kupte si TUTO knihu :D

Věříme v obyčejné statečné činy, v odvahu, jež člověka přiměje postavit se za druhého. - Je to nádherná myšlenka.

Díly série Divergence:
Divergence
Rezistence
Allergiant (nevyšlo)

"Myslím, že děláme chybu," naznačí opatrně. "Všichni jsme se začali dívat na ctnosti jinejch frakcí skrz prsty a vyzdvihujeme jenom ty naše. Tohle dělat nechci."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 12:21 | Reagovat

Divergenci jsem četla a je to fakt suprová knížka, dokonce má 3.4. 2014 být film, takže jsem zvědavá. Rezistenci jsem dostala k narozeninám, takže uvidíme :)

2 Violett Violett | Web | 24. listopadu 2013 v 13:41 | Reagovat

Ano má být film a já na něj půjdu s BFF. Ikdyby tam kamoška nešla, musím tam jít :D Protože svoji nejoblíbenější knížku si nemohu nechat ujít. K tomu mě k filmu táhne trailer :D

3 Chris307 Chris307 | 20. prosince 2013 v 15:36 | Reagovat

tá kniha je moja najoblúbenejšia :) film má byť 21. 3. 2014 a už to natočili a už je aj trailer :)

4 Violett Violett | Web | 20. prosince 2013 v 16:35 | Reagovat

Ano vím, že má vyjít nějak v březnu nebo v dubnu a těším se na to. I trailer jsem viděla a no... teším se na to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama