"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Avena - Skrytá

22. října 2013 v 20:48 | Violett

Avena - Skrytá

Anotace:
První část fantasy trilogie o andělech a lidech, o věčném boji dobra a zla. Tihle andělé nejsou žádné laskavé a usměvavé nehmotné bytosti, naopak se spíš podobají lidem, jejichž duše mají ochraňovat. Není jim cizí pýcha, marnivost, závist, ale ani upřímné přátelství a láska.

Více v celém článku :3


Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví
rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím - skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne - něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.

Mladá dívka, andělé a hrozící nebezpečí. To je zkráceně příběh nové andělské série Avena od Autorky Dávné kletby Marianne Curley. Tato australská spisovatelka se rozhodla zaexperimentovat a vsadit na anděly, kteří se v žádné z jejích předešlých sériích ještě nevyskytují. Skrytá je prvním dílem, který své čtenáře zavede do obyčejného
života šestnáctileté Ebony - Dívky s fialovýma očima a tak trochu nadlidskou silou. Ebony celý svůj život tušila, že o sobě neví vše. Sama určitě ale netušila, co vše zapříčiní pouhé zjištění pravdy. Začíná tak hra o čas. Anděl Thane s pomocí obyčejného člověka Jordana si musí vydobýt Eboninu důvěru a zachránit jí před temným princem, který se rozhodl si jí odvést pryč. Budou mít ale dostatek času všemu zabránit a Ebony zachránit?


Můj názor:
Nebudu lhát, miluji anděly, protože o andělích byla jedna z prvních knížek. Na knihu jsem poprvé narazila před poměrně nedávno. Kniha mě zaujala, jak obálkou tak i dějem. Ani jsem se nenadála a objevila se informace, že kniha
vyjde i u nás.
Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - jak z pohledu samotné Ebony, tak i mladíka Jordana, na kterého Ebony narazí
zcela náhodou. Jordan se pak stává jednou z ústředních postav. Dvojí pohled na příběh garantuje lepší vcítění do příběhu, nicméně mě se oba dva pohledy zdály nedotažené do konce tak, aby mne doslova vcucly do víru děje. Osobně bych preferovala přidání kapitol psaných z pohledu Thanea - troufám si říci, že by byly mnohem zajímavější než zbytek knihy.
Skrytá byla opravdu velmi čtivá. Stránky ubývaly doslova samy. Mariannina volba slov a jazykových prostředků mi je hodně blízká a proto jsem si četbu užila od začátku do konce. I přesto, že samotný děj nebyl vždy nejlogičtější a nejzajímavější, mě kniha neomrzela a já jí tak dokončila pozdě v noci. Jako rozjezd nové série se mi ale kniha zdá
být velmi povedená. Rozhodně mě nalákala na další knihy. Přesto vše mi samotné zakončení úvodního dílu přišlo jako takové malé klišé. Další knihy se tedy asi ponesou v rytmu toho "kdo dostane tu holku". Přesto ale věřím, že to bude stát za to.Marianne Curley:
je australská spisovatelka, která se nejvíce proslavila svou trilogií Strážci času a románem Stará magie. Narodila se jako nejmladší ze čtyř dětí a spolu s rodinou žila v malém dřevěném domě na břehu řeky Hawkesburry, dokud se řeka roku 1964 (Marianne bylo tehdy pět let) nevylila ze břehů a nesmetla s sebou nejen příbytek celé rodiny, ale i veškerý jejich majetek. Rodičům se podařilo zachránit jen několik drahocenných fotografií. Po této katastrofě se všichni přesunuli k příbuzným do Richmondu (v Austrálii) a posléze do Blacktownu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama