"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Železný král

4. září 2013 v 14:47 | Violett

Železný král

Anotace:
Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…


Děj:
Hlavní hrdinka Meghan si na své střední škole prochází peklem. Vlastně si jím prochází úplně všude. Její rodina žije daleko od města, vlastní prasečí farmu a na kilometry daleko byste nenašli živou nohu. Nemají zrovna moc peněz, což pro Meghan znamená jediné. Laciné hadry, žádný mobil a ani jiné spojení s okolním světem. Její ipod je jediným luxusem, který střeží jako oko v hlavě. Ve škole je Meghan považována za nicku. Co byste taky čekali od smetánky a dokonale vyfintěných spolužáků, že? Robbie, kterého Meghan zná už od nepaměti, žije tak jako ona daleko od moderní civilizace. Už jen tento fakt je spojuje a dělá je dobrými kamarády. Jezdí spolu ráno autobusem, dělají si ze sebe srandu.. prostě si užívají života. Po události s Ethanem se začnou dít velké věci. Zjišťuje, že její odvěký kamarád je doopravdy jedním z férů. Jeho pravé jméno je Robin Goodfelow ze Snu noci Svatojánské, avšak rád si nechává říkat Puk. Jakmile se s ním Meghan vydá do Kdesikdys, místa, kde žijí všichni férové, tak na ně hned za každým rohem číhají nepřátelé..


Můj názor:
Takže nad názorem na knihu přemýšlím, už den a nějak to nejde.
Kniha se mi líbil, poravdě tuhle knihu zbožnuji, ale druhý díl jsem nečetla prozatím. Vlastně jsem jí už měla doma, ale nějak to nevyšlo. Ale zpět k tématu. Kniha je prostě Wow! Je originální a já
prostě žeru Ashe :3
Meghan se mi líbila, byla taková... Jiná. Nevím co psát dál, jako svůj názor. Prostě všem
doporučuji.

Julie Kagawa
Julia Kagawa je americká autorka, známá především díky své vílí sérii, která nese název Iron Fey (Železná víla). Julie se narodila v Sacramentu v Kalifornii, kde se ovšem obvykle nedělo nic zajímavé. A tak se v jejích devíti letech celá rodina přestěhovala na Hawai, kde bylo o zábavu postaráno - ať již za to mohl masožravý hmyz, kolonie gekonů kolem jejich domu a nebo časté hurikány. Mnoho času trávila v oceánu, ze kterého ji mohli vyhnat snad jedině mořské příšery.


Další díly série:
Železný král
Železná dcera
Iron Queen
Iron Knight

Novely:
Winter´s Passage
Summer´s Crossing
Irons Prophecy
Iron Legends

Více informací o autorce ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 4. září 2013 v 17:53 | Reagovat

Kniha je skvělá. Já ji taky miluji. Mám ji doma bohužel jenom jeden díl. Naštvalo mně akorát to, že nechtějí vydat další díly. (Tady v ČR). Ale možná se to ještě změní. Ale prozatím si nekupuju druhý díl ale kniha je vážně skvělá. :)

2 Violett Violett | Web | 5. září 2013 v 14:34 | Reagovat

Ano. Je to užasná kniha :) A na další díl se chystám, ale nějak to nevychází :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama