"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Les rukou a zubů

14. září 2013 v 14:32 | Violett

Les rukou a zubů

Anotace:
Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za
kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být.

"Vyprávěj mi o oceánu, Mary," řekne. "Vyprávěj mi o tom, že je to poslední místo, kterého se tady všechno dotklo."

Info:
Les rukou a zubů je první knihou stejnojmenné série, v níž hrají hlavní úlohu zombie ("nečistí"). Podle informací na Imdb by měl roku 2013 přijít do kin také fim natočený na základě této knihy.


Děj:
Nemůžete vystát horory, ječíte a koukáte se všude jen ne na film? Nebo si naopak ony strašidelné filmy vychutnáváte? Smějete se při prohledu na zombie, kteří vstávájí z hrobu a hledají si čerstvé maso, protože víte, že to není skutečné? V Maryině světě to skutečné je.
Mary sní o oceánu. Žije v uzavřené vesnici, kde pevně vládne Sesterstvo. Vždycky jí říkali, že kromě jejich vesnice už nic není, jenom Les rukou a zubů, který je plný nečistých. Po jediném kousnutí od nich se změníte, budete jako oni - nečistí, jejichž jedinou touhou je lidské maso. Ale matka Mary vypráví příběhy - o domech, které dosahují až k nebi a nedozírném množství vody - o oceánu. Pak si její matka zvolí, že se raději přidá k otci, který byl nakažen a Mary už nemá nikoho, jen svého bratra, který se na ni zlobí, že matce dovolila odejít. A tak se Mary musí přidat k Sesterstvu, přestože sní o lásce - a všechno se začne komplikovat...


Můj názor:
Opravdu nevím, co si o téhle knize mám myslet. Na jednu stranu jsem byla úplně pohlcená, dočítala jsem ji dlouho do noci; a na druhou stranu to bylo takové podivné. Určitě si přečtu další dílVlny zmítané smrtí, ikdyž se mi do toho moc nechce, ale všichni říkají, že je další díl lepší než jednička - což se moc často nestává. Doufám, že jak dvojka, tak třetí díl Temná a prázdná místa u nás vyjdou.


Carrie Ryan:
Je úspešná americká autorka dvoch kníh o zombie apokalypse. Narodila sa a vyrástla v Greenville v Južnej Karolíne. Carrie je absolventka Williams College a Duke University School of Law. Žije so svojím manželom, dvomi tučnými mačkami a jedným veľkým šteňaťom v Charlotte v Severnej Karolíne.


Díly série Les rukou a zubů:
Les rukou a zubů
Vlny zmítané smrtí
Temná a prázdná místa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charbon Charbon | E-mail | Web | 14. září 2013 v 16:29 | Reagovat

Knížku mám doma a četla jsem ji asi před rokem, takže si moc nepamatuju děj, ale vím, že mě docela bavila. Není to sice nejlepší knížka, ale další díl bych si určitě přečíst chtěla :)

2 Calla Calla | Web | 15. září 2013 v 10:18 | Reagovat

Knihu jsem četla.. Měla jsem ji půjčenou a bavila mě..na to, že zombie nejsou moje oblíbené příšery je kniha dobrá :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama