"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Nebezpečně krásný

3. září 2013 v 12:32 | Violett

Nebezpečně krásný

Anotace:
Aislinn není na první pohled ničím příliš výjimečná a zdánlivě se neliší od ostatních 17-ti letých teenagerek. Má svého nejlepšího kamaráda Setha, který žije v odstaveném vlaku. Navštěvuje
že je vidí. Víly a elfové nejsou milá stvoření, jako je malé děti znají z pohádek. Maličtí tvorečkové s malinkatými křidýlky. Ne, víly jsou nebezpeční tvorové, pokud se dozví, že je obyčejný smrtelník jako Aislinn vidí, nebude to dobré..církevní střední školu a žije s babičkou. Je tu jenom jedna věc, kterou byste na první pohled nepoznali. Aislinn už od narození vidí víly. Nikdy nikdy nikdy! jim však nemůže dát najevo,
Když ji ale začne několik víl a elfů pronásledovat, Aislinn to stojí velké přemáhání, aby udržela "poker-face" a nedala najevo, že je vidí a že jí jejich přítomnost není zrovna příjemná. Nejde však o obyčejné víly. Jde o Keenana, letního krále, který již devět století hledá svoji královnu, aby mohl plně čerpat svoji sílu a měl konečně možnost porazit zimní královnu, která zemi, lid i nadpřirozené bytosti sužuje čím díl větší zimou.
Keenan si je naprosto jistý, že Aislinn je jeho dávno ztracená královna. Začne za ní chodit na každém kroku a nezdráhá se udělat cokoli, aby svolila, že se stane jeho královnou. A víte jak to v knihách bývá. Hlavní hrdinka okouzlená krásným
neznámým, že i kdyby měl hrb, hned by se mu vrhla okolo krku. Ne však Aislinn. Nejenže ví, že
Keenan je bytost, které se celý svůj život snažila ignorovat, a je nebezpečný, ale také má Setha. Seth je její nejlepší přítel, ale ví, že by se z nich mohlo stát i něco víc.


Postavy:
Aislinn - je ten typ holky, co se nenechá nachitit a umí dobře pouřívat svůj mozek. Je sympatická a samozžřejmě vidí víly.
Keenan - je víla nebo elf, ted si nevzpomenu. Je to letní král a jeho matka je zimní královna. Vyhovuje mi. Je milý, ohleduplný, ale někdy musel udělt to co nechtěl.
Seth - ten tyo kluka, kterému by jste nevěřiyl díky jeho vzhledu. Ale nenechtě se oblafnout. Je milý, chytrý a bydlí v karavaně. Není na tom špatně. Je s Aislinn kamarád, vlastně jsou i něco víc.


Můj názor
Na knihu jsem se tešila díky krásné obálce. Čekala jsem na ní, než bude v knihovně a musím říct,
že jsem natešená hodně byla. A to asi byla chyba. Hned jak jsem se začetla, jsem už věděla co se stane na konci. Kniha byla předvídatelná.
Postava Aislinn se mi, ale líbila. Nebyla nějak otravná, ale zato uměla myslet. Už od mala viděla
Aislinn víly a já stále nevěděla proč. Ted už to vím a konec knížky mě, přesto dostal.
Postavy Keenana a Setha je mi taky líbily. Sice jsem fandila Sethovy u Aislinn, ale i tak se mi Keenan líbil.
Zrhnutí. Celá kniha byla fajn a docela se mi dlouho četla, protože mě sem tam přestala bavit. Kdybych mohla, tak byl knihu ohodnotila číslem 6.
Doporučuji jí těm, kdo se nudí a chce si počíst o vílách a i o lásce, které je tam docela málo.


Melissa Marr
Melissa Marr, která se narodila 25.července 1972, je americká spisovatelka young-adult/urban fantasy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charbon Charbon | E-mail | Web | 3. září 2013 v 19:27 | Reagovat

Kniha vypadá zajímavě :) Vlastně mi ani nevadí, když jsou knihy předvídatelné, vlastně se nad tím nijak nezamýšlím... Někdy si ji možná přečtu, pokud k tomu budu mít možnost :3 :D

2 Calla Calla | Web | 4. září 2013 v 15:19 | Reagovat

Hm.. ta knížka je docelá fajn.. teda vypadá tak xD No. uvidím jestli si ji přečtu nebo spíš koupím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama