"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Křišťály moci: Zrada temného elfa

12. září 2013 v 21:30 | Violett

Křišťály moci: Zrada temného elfa

Anotace:
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se
dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?
Mocný vládce zla Isgrael konečně našel svého posledního bratra, kterého ještě nestačil zabít. A konečně se dozvěděl i ono proroctví. Proroctví o dívce, jenž jako jediná může najít Křišťály moci, po kterých tolik prahne a které ho mohou v dobrých rukách zničit. Dá proto za úkol vypálit vesnici, ve které dívka žije svému nejlepšímu bojovníkovi - Sorganovi, nemilosrdnému temnému elfovi. Sorgan má dívku přivést do jeho doupěte, jenže se cosi pokazí. Neilin, onu dívku z proroctví na poslední chvíli před zatčením zachrání tajemný elfí mládenec Arwin, jenž s ní utíká pryč do lesů a na jihovýchod, kde se nachází les obývající bílí elfové. Začíná boj, ve kterém všichni nemusí zůstat naživu.


Můj názor:
Knihu mi doporučil kamarád, vlastěn celou sérii. Celkem je kolem 4, nebo 6 dílů ted nejsem si jistá. Obálka se mi moc nelíbí, ale je to můj názor. Kvůli toho jsem ty knihy viděla v knihovně a kvůli obálky si je nepůjčovala, ale zjistila jsem: "Nesud knihu, podle obalu!" Nedívejte se na obálku, kniha je prostě skvělá. Autorka je česká a knihu napsala z více pohledů. Je to taková změna a většiné insprace mám z tíéhle knihy. Takže musím říct, bežte a kupte si jí nebo půjčete si jí. :D


Autor:
Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala v malé vesničce u Sedlčan. Miluje rekreační potápění a zvířata, ráda čte, a to především fantasy literaturu. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, první díl začala psát už v šestnácti letech. Třetí díl Záchrana Lilandgarie se umístil na 3. místě v ceně dětí ankety SUK za rok 2009. S celou trilogií se potom umístila mezi dvaceti nominovanými knihami na Zlatou knihu 2010 a také mezi dvaceti nominovanými autory. Trilogie Poselství jednorožců prorazila i do zahraničí a koncem roku 2010 vyjde v srbském nakladatelství Evro Giunti.

Díly série Křišťály moci:
Zrada temného elfa
Hněv pána ohně
Věž zkázy
Minotaurus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama