"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

RC: Křídla (#1 Křídla)

4. září 2013 v 22:12 | Violett |  Recenze

Křídla

Anotace:
Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte
doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.


Děj:
Laurel nastupuje poprvé na státní školu, přestože jí je patnáct let. Dosud ji totiž učila maminka doma, protože ve městě kde bydlely škola nebyla. Ale protože Laurelin otec koupil knihkupectví v jiném městě přestěhovali se, a Laurel do školy prostě musí. Nový dům, nové město, nový lidé a zcela nové situace. Ve škole se seznámí s Davidem.
Laurel je krásná a David se prostě do ní zamiloval. Stanou se skvělými přáteli. Laurel se začne dělat na zádech
taková boulička. Laurel si první myslela, že je to pupínek, ale ona nikdy pupínky neměla. I když byla v pubertě, tak stejně měla krásnou pleť, vlasy se jí nemastily a ani ještě neměla menstruaci. Boulička se čím dál více a více zvětšuje a jednoho rána, když se probudí, zjistí, že boulička zmizela. Místo toho ji na zádech vyrostla květina. Skoro jako křídla. Laurel neví, co má dělat.


Můj názor:
Kniha mě zaujala obálkou, tak i anotací. Řeknu to prostě hned. Tahle knížka mi přirostla k srdci. Je romantická, kouzelná, nebezpečná. Dokázala jsem se vcítit do Laurel. Když tam byla romantická chvíle, začala jsem mít zvláštní pocit v břiše.
Dokonce Tamani (toho potkláte v knize) byl užasný a já mu prostě fandím, ikdyž si Laurel vybrala jinak :3 No četla jsem všechny díly a jsem ráda, že mi kamarádka o knize řekla, idkdyž nebyla moc štastná, že jsem celou sérii, dočetla rychleji než ona :D
Laurel mi připadala jako ztělesněný něčeho krásného-čistého. A protože kniha byla psaná v ich-formě, čtenář se na příběh díval jejíma očima, a občas mi to připadalo celkem naivní a pohádkové, ale to k tomu příběhu patřilo. To ho tvořilo nezapomenutelným. Myslím že nešlo ani moc o nějaké drama či akci, ale spíše o tu klidnost a souznění s přírodou.


Aprillynne Pike
Narodila se v Salt Lake City, Utah. Vyrostla ve Phoenixu v Arizoně, až jako teenager se přestěhoval s rodinou do Driggs, Idaho. Tam dokončila střední školu. Během studia pracovala jako servírka a společnice pro starší ženy. Aprilynne dokončila bakalářské studium tvůrčího psaní za pouhé tři roky.
Svého manžela, Kennetha Pikea, poznala když sloužil dvouletou misi v LDS Church. Po
ukončení titulu se Aprilynne odstěhovala za Kennym do Provo ve státě Utah, kde studoval na bakalářský titul v oboru filozofie. Zde se jim narodilo první dítě. Během této doby Aprilynne začala psát svůj první román.
Když Kenny dostudoval, přestěhovali se do domu svých rodičů ve Phoenixu v Arizoně, kde se jim narodilo jejich druhé dítě. Aprilynne a její rozrůstající se rodina se vrátili do Provo, Utah, tak mohl studovat Kenny BYU právnickou fakultu. Do této doby napsala tři romány a začala psát čtvrtý - její první pokus o knihu pro mladé dospělé - a dokončila ho jen pár týdnů před porodem svého třetího dítěte. Ani jeden z románu jí nikdo nechtěl vydat. Po několika měsících úprav byl románový debut Křídla vydán - pár týdnů poté, co její manžel vystudoval právnickou fakultu. Křídla debutoval jako New York Times bestseller. Mezi vichřicí turné a úpravami Aprilynne přestěhovala svou rodinu zpět do tepla, do Arizony, kde porodila své čtvrté dítě.


Série knižní série Křídla:
Křídla (#1 Křídla)

Víc o knihách a autorce ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 5. září 2013 v 19:47 | Reagovat

hm.... super knížka =)

2 Violett Violett | Web | 7. září 2013 v 14:15 | Reagovat

Ano je to užasná kniha, vlasstně celá serie :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama