"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Elementaria - Úvod

8. září 2013 v 12:56 | Violett
Úvod:
Jmenuji se Cathrine, ale všichni mi zkráceně říkají Cath a už za pár dní, mi bude šestnáct. Tenhle rok je nejdůležitější, díky němu zjistím, který ze živlů je mi souzený. Nevím, jak se testy provádějí, ale to je teď vedlejší. Chci vám říct, něco o svém životě.
Narodila jsem se v létě. Mám dva bratry, jednomu bude taky šestnáct. Vlastně se narodil jen o pár dní později než já a druhý je starší. Už dávno ví, jaký život a schopnost mu je souzená. Voda. Jako všichni v mé rodině. Vlastně skoro všichni.
Taky mám sestru, kterou jsem neviděla nikdy v životě. Musela odejít, protože jí živel voda, nebyl "souzený". Kecy. Vlastně, ani nevím, kde teď je a co se s ní stalo, ale to je ve městě City of Water všem jedno. Nesmím se na ní nikoho ptát. Prostě jméno Mitchie je tady zapovězeno.
Podle toho v jaké rodině se narodíš, tak tam do svých šestnácti žiješ. Pak možná taky, anebo jdeš do jiného města. Co já vím.
Celkem je vlastně pět měst - City of Earth, Fire, Water, Air a Fallen. Každé město je v něčem výjimečné. Ve městě City of Fire je teplo a jdou tam většinou problémoví lidé. Ve městě City of Air jsou většinou věřící, kteří si rádi hrají se vzduchem. V městečku City of Earth, už podle názvu poznáme, že se týká živel země. Takže lidé jsou tam zahradníci a prostě všechno co se týká země.
City of Water je zas město, kde žiju do teď. Město vody - čistoty. Ve městě mám plno kamarádů, prostě je tam mnoho hodných lidí. A poslední Fallen, tam patří lidé, u kterých se buď neprojevil žádný živel. Nebo ti, co se spikli proti svému vlastnímu městu.
Žiju v rodinném domě. Kde s námi žije babička Miriam, která je moc milá, ráda ti pomůže a někdy se s ní mluví líp, než se zbytkem rodiny. Bratr Vito, kterého nenávidím. Nejraději bych ho zabila. Babička mi říká, že bych to nikdy neudělala, ale já si myslím, že možní i ano.
Můj starší bratr, už má svojí vlastní rodinu, takže s námi nežije. Má dům pár kilometrů dál. Dokonce má už i dítě, u kterého se projeví živel, už za devět let.
A nakonec v domě žije, matka a otec. Helena a Rastislav. No mají se moc rádi a myslím si, že by byli moc smutní, kdybych se od nich musela odloučit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natt Natt | Web | 8. září 2013 v 13:02 | Reagovat

Příběh mi připomíná knihu Divergence.
Myslím, že to jsi to popsala moc rychle, mohla jsi zajít víc do detailů :)

2 Violett Violett | Web | 8. září 2013 v 13:10 | Reagovat

Ano, právě, že jsem se knihou Divergence inspirovala :D
A ano, je to kratší a měla jsem se víc rozepsat, ale jak budou vypadat a jak se postavy chovají... Zjistite v dalších části, příběhu :)

3 Calla Calla | Web | 9. září 2013 v 16:02 | Reagovat

Divergenci mám strašlivě moc ráda.. Patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších knih.. Ale to je vedlejší.Kapitolka se mi líbila, už jen pro to, že mám raději kratší kapitolky než ty dlouhé. Takže super. Těším se na další. :)

4 Violett Violett | Web | 10. září 2013 v 22:01 | Reagovat

No budu se pokoušet, to tu dát do týdne, protože mám školu a nestíhám :) Ale jinak děkuji :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama