"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Delirium

14. září 2013 v 0:03 | Violett

Delirium

Anotace:
Dřív, než vědci našli lék, si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. Nechápali, že pokud jednou milujete - delirium - se pak rozleje ve vaší krvi a už před ní prostě neutečete. Teď jsou však věci jiné.
Vědci jsou schopni lásku vymýtit. Vláda požaduje, aby všichni občané dostali dávku léku před tím, než jim bude osmnáct let. Lena Holoway se vždycky na tento den těšila. Život bez lásky je jako život bez bolesti: bezpečný, promyšlený, předvídatelný a šťastný.
Ale devadesát pět dní před zákrokem Lena provede nemyslitelné: zamiluje se.

Kdyby láska byla nemoc, nechali by jste se vyléčit?

Děj:
Svět, který je osvobozen od veškerých emocí spojené s láskou, je považován za dobrý svět. Nikdo však nevylučuje, že se nikdo nikdy nenakazí tou nejobávanější nemocí zvanou amor deliria nervosa, jednoduše řečeno láskou. Lidé, jež se zamilují jsou pro společnost současného Portlandu velká chyba, kterou je nutné opravit. Proto byla testována a schválena operace, která zaručuje, že se nikdy nezamilujete. Budete sice šťastní, budete mít rodinu a zázemí, ale všechno to bude jedna velká lež.

Lena je sedmnáctiletá dívka, kterou za pár měsíců čeká operace zaručující jí život přesně podle pravidel a stanovisek společnosti. A Lena si nestěžuje, svou pozici ve společnosti přijímá s pokorou a na svou proceduru, jíž předchází testovací evaluace, se už těší. Všechno, co jí její teta Carol vždy říkala a učila respektuje a jinou možnost než podstoupit v osmnácti letech proceduru, která ji zaručí manžela, šťastný život a v budoucnu i děti, nezná. Ale jen do té doby, dokud nepozná, že všechno, co jim regulátoři a společnost vštěpovala, je jedna velká, gigantická lež a láska není jenom nežádoucí, život zničující nemoc...


Můj názor:
Obálka je docela pěkná, ale viděla jsem i lepší obálky :D
Kniha je jiná než ostatní knížky, které jsem četla. Je prostě... Velmi mě insirovala. Lauren Oliver se opět předvedla. Nejenže udělala novou sérii, ale taky mě to uchvátilo.
Lena mi už od první chvíle přisedla k srdci a tak stejně i její kamarádka (nemohu si vzpomenout na její jméno. I hlavní chlapečcská postava byla taková... No moc jsem si u ní představovala.
Sice jsem od začátku věeděla přibližně co se stane, ale i tak jsem na konci knihy brečela jako oživot. Ještě si pamatuji, že jsem volala a brečela po celém domě.
Už i to, že to tu píšu, mi pomalu po lících padají kapky vody, neboli jak tomu říkám já: Kapky citů :)
Samozřejmě že jsem četla i druhý díl, ale k třetímu jsem se nedokopala, takže nevím jak to skončí a doufám, že mi to někdy někdo napíše, třeba přes email. No, ale k věci.
Kniha je pěkná a taková iritující (jak rádá používám cizí slova).


Lauren Oliver:
Narodila sa v New Yorku.Maturovala na University of Chicago v roku 2004.Jej rodičia su obaja profesormi literatúry a už od mala ju a jej sestru viedli k tancu,malovaniu a čítaniu.V mladosti si písala vlastné pokračovania príbehov kníh, ktoré čítala a mala rada.V súčastnosti žije v Brooklyne so svojim snúbencom Michaelom.


Díly série Delirium:
Delirium
Pandemonium
Review

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charbon Charbon | E-mail | Web | 14. září 2013 v 11:54 | Reagovat

Tento týden jsem knihu dočetla a je opravdu dobrá :)

2 Abigail Abigail | Web | 14. září 2013 v 13:27 | Reagovat

opravdu super kniha =)

3 Violett Violett | Web | 14. září 2013 v 14:30 | Reagovat

Ano kdiha je výborná a i dvojka, ale trojku jsem nečetla a vůbec nevím, jestli jí mám číst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama