"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Dcera kostí a dýmu

8. září 2013 v 13:43 | Violett

Dcera kostí a dýmu

Anotace:
Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou.
Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne...

"Bylo nebylo, anděl a démon se do sebe zamilovali…"

Děj:
Sedmnáctiletá Karou chodí na pražskou uměleckou školu. Modré vlasy nejsou jediné, co je na této dívce zvláštní. Maluje záhadná stvoření a často si musí odskočit na záhadné ,,pochůzky." Nikdo však netuší, že její kresby jsou pravdivé a ta nelidksá svoření, že jsou její rodina. Do lidského světa přichází pomocí portálů a život si zpříjemňuje drobnými přáními, které dostává za služby pro chiméru Brimstonea. Mezi takové služby patří například i odkup zubů ( lidských, zvířecích,... ) ale na co je Brimstone používá? A proč se Karou nikdy nesmí podívat do ,,těch druhých dveří?"
Žije si dva životy a vše jde zatím dobře, i když často ji přepadává pocit, že je prázdná a že ji
něco chybí, jenže co to je? Vše se změní, když se na portálech začínají objevovat vypálené otisky rukou. A později ji dokonce přepadne anděl! Nebo také seraf. Díky otiskům se v jednu noc, po celém světě rozhoří všechny portály a cesta za Karouinou rodinou chimér zmizí. Postupem času se zabijácký vztah mezi serafem Akivou a Karou změní k nepoznání... ale minulost těmto dvěma nepřeje a i přítomnost je nebezpečná záležitost.
"…a neskončilo to dobře."

Můj názor:
Kniha se mi líbila. Na knihu jsem narazila náhodou a hned se mi zalíbila. Nejen díky krásné obálce, ale i anotace, za něco stála.
Strašně se mi líbilo, že kniha je napsaná v Praze. Konečně si zahradniční autorka, představila naši Prahu. Sice se jí nepovedly jména jako Kazimír a Světlana (nebo jak to bylo), ale třeba Zuzana, ta šla.
Můžu říct, že jsem si postavy oblíbila. Třeba Karou a Akvu. Karou je taková jiná. Na můj dojem, působí jinak, než ostatní postavy a to samé i Akiva. Akiva je tajemný, ale někdy milý.
Taky musím říct, že autorka byla originální. První kniha o chimerách, co jsem kdy četla. Taky se chystám na další díl, který už vyšel na slovensku, ale tady v ČR, myslím, že ještě ne, ale kdo ví.
Po dlouhé době jsem četla, pár recenzí na tuhle knihu a všude píšou, že kniha byla neoriginální a předvydatelná. Pro někoho to tak muže přít, ale pro mě ne a tak jsem si udělala vlastní obrázek... Zkus te to i vy :)

"Bylo nebylo, jednu holčičku vychovali netvoři…"

Laini Taylor
Laini Taylorová s manželom Jimom di Bartolo, ktorý sa živí ako ilustrátor kníh, a malou Clementine, žijú v Portlande na severozápade USA v starej vilke z osemdesiatych rokov 19. storočia.
"…ale andělé spálili dveře do jejich světa a ona zůstala sama, samotinká."

Díly série Dcera kostí a dýmu:
Dcera kostí a dýmu
Dni krvi a trblietavých hviezd

Trailer ke knize
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charbon Charbon | E-mail | Web | 8. září 2013 v 20:08 | Reagovat

To vypadá úúplněě dobře :D O knize jsem už slyšela, ale ten trailer to všechno dal dohromady! :3

2 Abigail Abigail | Web | 9. září 2013 v 13:33 | Reagovat

hm........ vypadá to teda úžasně už se na tu knihu dlouho chystám a není nikde k nalezení =)

3 Calla Calla | Web | 10. září 2013 v 18:39 | Reagovat

O knize jsem slyšela už před nějakou dobou.. no není to zase tak dlouho xD Vypadá strašně dobře aji trailer.. :D

4 Violett Violett | Web | 10. září 2013 v 22:02 | Reagovat

Ano, kniha je užasná. Za prvé nesmíte poslouchat recenze jinde... Pro mě byla užasná. Prostě originalní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama