"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Čarodějnice z Hex Hall

19. září 2013 v 21:53 | Violett

Čarodějnice z Hex Hall

Anotace:
Sophie Mercerová je šestnáctiletá dívka, která vůbec není obyčejná. Je totiž čarodějka. Jenže k její smůle
poměrně nešikovná čarodějka. A když se ji nepovede kouzlo lásky, je to poslední kapka. Sophie je do školy Hecate Hall, neboli nápravného zařízení pro Prodigia - kouzelníky, čarodějnice, víly a vlkodlaky.
Jenže ve škole se dějí podivné věci. Jsou napadány studentky, shodou okolností čarodějky jako je Sophie. A podezření z útoků padá na Jennu - spolubydlící Sophie, která je jedinou upírkou na škole. Sophie samozřejmě nevěří tomu, že by někdo jako Jenna mohl něco takového provést, ale to je bohužel jediná...odesláná do školy Hecate Hall, neboli nápravného zařízení pro Prodigia - kouzelníky, čarodějnice, víly a vlkodlaky.


Děj:
Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.


Můj názor:
Knihu znám díky kamarádce, která mi jí doporučila. Musím říct, že knihu miluji, vlastně všechny tři díly. Je to napínavé a prostě Archera žeru. Sophie je taky v pohodě. Je taková... No sympatiská určitě.
Obálka se mi líbila a když jsem knihu dočetla, hned jsem chtěla, aby natočily film, ale kdo ví.
Styl psaní byl socela fajn... asi, protože nevím co to znamená :D Ake jinak příjemě se mi kniha četla a hned jak jsem dočetla první díl, už jsem chtěla na druhý a třetí.

Rachel Hawkins
Rachel Hawkinsová vystudovala angličtinu na Auburn University a pracovala jako učitelka, dokud se nestala spisovatelkou na plný úvazek. Je autorkou trilogie Hex Hall( Hex Hall,Demonglass a Spellbound). Rachel žije v Alabamě s manželem a dvěma dětmi.


Díly série Hex Hall:
Čarodějnice z Hex Hall
Démon z Hex Hall
Bitva o Hex Hall
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 20. září 2013 v 19:25 | Reagovat

opravdu dobra knížka =)

2 Charbon Charbon | E-mail | Web | 20. září 2013 v 21:41 | Reagovat

Četla jsem ji a musím říct, že si z toho moc nepamatuju xD Ale vím, že mě bavila. Teď čtu druhý díl.

3 Violett Violett | Web | 21. září 2013 v 1:18 | Reagovat

[1]: Ano výborná kniha a jsem ráda, že mi o ní kamarádka řekla :3

[2]: Druhý díl taky není špatný :D Pak mi musíš povykládat, co říkáš na dvojku :D

4 Eliška Eliška | E-mail | 28. června 2016 v 19:04 | Reagovat

Četla jsem všechny 3 díly.
Je to fantastická kniha a foto na obale taky fajn - zjevně máme stejný názor... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama