"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Akademie Evernight

22. září 2013 v 22:48 | Violett |  Recenze

Akademie Evernight

Anotace:
Bianca se na Akademii Evernight necítí vůbec dobře, večer mívá noční můry, které sama nemůže pochopit. Nakonec se rozhodne pro zoufalý čin, jak donutit své rodiče, kteří na akademii mají učit, aby z tohoto prokletého místa
odjeli, vezme si pár věcí a na znak vzdoru uteče z bytu rodičů. Svůj útěk nemyslí nikterak vážně, doufá jen, že si

Nedlouho potom narazí v lese na neznámého chlapce a i když se znají jen pár minut, Biance to přijde jako celá věčnost. Upne se tak na jedinou světlou naději na tomto hrůzostrašném místě, Lucas má totiž stejně jako ona obývat Akademii Evernight. rodiče konečně uvědomí, že tady ji rozhodně držet nemohou.
Druhé ráno, po jejím návratu, začíná nový školní rok, škola je plná dokonalých studentů, kteří jsou krásní a bohatí. Naproti nim se tu však najde i pár nových studentů, je to po staletí poprvé, kdy se na akademii dostal i někdo z venčí, mimo elitní kruh. Typičtí studenti se tak ostatním snaží za každou cenu ukázat, kdo na Evernight opravdu patří a kdo ne.

Jedním z nepovrchních studentů je sympatický Balthazar, jenže pro Biancu existuje pouze jeden a ona nechápe proč právě on se od ní teď tak vzdaluje. Lucas i Bianca však brzy zjistí, že věci jsou úplně jiné než si kdy dokázali jen představit...


Můj názor:
Kniha mi ze začátku přišla obyčejná, trochu depresivní, protože jsem čekala, že bude Bianca odvrženec neustále se utápějící v depresích. Zhruba ve 2/4 se děj ale zvrtne naprosto (ne)čekaným směrem. Já jsem tedy byla docela překvapená, protože jsem čekala, že se děj vyvine jinak, ale budiž. Autorce se musí nechat, že čtenáře překvapí, akorát nevím, jestli je to dobře nebo špatně, protože se snažila něco zamaskovat, a snažila se tak usilovně, až čtenář ve zlomovém momentu naprosto neví o co gou. Navíc tento zvrat ani nevysvětlí a ponechává čtenáře jen v pár informacích. Když k tomu ještě připočtu věci, která Bianca běžně dělá, a které jsou na začátku knihy úplně vynechány a neuvěřitelný Biančin nezájem o celou věc, je to velice, velice nepovedený zvrat.
Co mě ale celou knihu udivovalo, byla Biančina naivita. Víc než, než jako sedmnáctiletá studentka mi připadá jako jedenáctiletá vyjukaná holčička, která se neustále potřebuje držet někoho za ručičku, a to nejen Lucase, ale také svých rodičů, kterí bydlí na Evernightu v bytě pro učitele, a Bianca za nimi neustále chodí, vodí k nim svoje kamarády, a celkově s nimi má velmi přátelský vztah, téměř jako malé dítě.
Akademie Evernight je celkově obyčejná kniha s trochu pozměněnou, ale stejně nepříliš originální zápletkou upír - člověk. Tento díl mi přišel jako něco mezi odpočinkovým a nezáživným čtením. Každopádně svoje klady určitě má, a četla se mi docela dobře. Někdy jsem se ale musela pozastavit a přemýšlet - kurva, co to ta holka dělá?!
Jinak se ale musí nechat, že se dobře čte, poměrně hladce plyne, a na Biancu a Lucase si za chvíli zvyknete docela hladce, i když jsem k Lucasovi cítila docela odpor, ale nechci vám na něj kazit názor, třeba si ho zamilujete =D. Evernight je docela příjemné odpočinkové čtení, kde se nemusíte nějak zamýšlet nad jednáním hrdinů, a navíc to autorka umí udělat i docela zajímavé.
Jen musím dodat, že na další díly se moc nechystám :D


Claudia Gray
- pseudonym
Amy Vincent, pracovala jako právnička, novinářka, DJ a nesmírně špatná číšnice. Její celoživotní zájem o staré domy, klasické filmy, staromódní styl a dějiny hrál významnou roli při stvoření světa Evernightu.


Díly série Akademie Evernight:
Akademie Evernight
Hvězdopravec
Přesýpací hodiny
Na druhé straně
Balthazar
Spellcaster

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama