"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Vlčí pramen - Zákon smečky

19. srpna 2013 v 23:59 | Violett |  Recenze

Vlčí pramen - Zákon smečky

Anotace:
Krátce poté, co Katelyn v lese napadl vlk, dívka si na sobě všimne podivných změn a zanedlouho pochopí, že teď v krvi ponese prokletou stopu vlkodlaků. Záhadná rodina Fennerů přísahá, že nikdo z nich Katelyn nezranil. Existuje jediné vysvětlení - v
hlubokých lesích přebývá ještě něco jiného. Navíc se díky této změně vyostřuje její
vztah k Trickovi a Justinovi.


Obsah:
Opět se setkáváme s hlavní hrdinkou Katelyn, nyní čerstvě proměněnou ve vlkodlaka. Její nejlepší kamarádka Cordelie, kterou později otec vyhnal za porušení pravidel, ani sama Katelyn netuší, kdo ji pokousal. Rodina Fennerů přísahá, že nikdo z jejich smečky nic neprovedl. Proto se Kat ocitá ve smečce na nejnižší možné pozici, jako vyděděnec, člověk, který nemá žádná práva.
Nesmím zapomenout na Tricka, Katelynina nejlepšího lidského přítele, který by chtěl být víc než jenom kamarád. Dalším zájemcem je i zasnoubený člen smečky Justin. Ten se totiž zasnoubil pouze kvůli rozšíření a posílení vlkodlaků, ale jeho srdce bije pro Kat. Koho si nakonec vybere?
Justin začne Kat učit boji, novým dovednostem a také chování vůči ostatním členům její nové smečky. Kat se dál snaží zjistit, co před ní Fennerovi tají, proto se vloupe do jejich sídla, kde v Cordelininém pokoji objeví zakázanou knihu. V knize objeví tajné informace o stříbrném dolu i pekelném psu, ze kterého měla
Cordelie velký strach. Je možné, že Kat pokousal pekelný pes?
Ze školy navíc zmizí učitel zajímající se o záhadné stříbrné doly. Aby toho nebylo málo, Cordelie se i přes zákaz snaží s Kat spojit a vysvětlit jí svou tíživou situaci. Vztah mezi Kat a chlapci se začne vyostřovat. Koho si vybere? Odhalí tajemství o pekelném psovi? Proč je vůči stříbru jako jediná imunní?


Postavy:
Katelyn - hlavní hrdinka, která byla přeměněna na vlkodlaka. Vůbec neví, kdo to byl, ale má podezření, že Pekelný pes. Mezitím se její jediná nejlepší kamarádka musela "odstěhovat" neboli odejít. Co si jen počne?
Trick - Jediný ledský přítel Kat. Je moc milý, krásný..prostě typ kluka, kterého by si přátala každá dívka. Ale můžemu říct, že je vlkodlak?
Justin - bratranec Cordelie, který touží po Kat, ale samozřejmě ji mít nemůže, protože je zasnoubený.
Dědeček - dědeček od Katelyn. Něco tají, ale co? To musíte zjístit.


Můj názor:
Co říct, obálka byla stejně pěkná jako u prvního dílu, ale obálka u prvního dílu byla o trošilinku hezčí. Nevím v čem to bylo, ale je to tak.
Příběh se mi líbil a hlavně ty chvilky mezi Kat a Trickem. Prostě on je k sežrání :3 Ale přitažlivost mezi Justinem a Kathlyn, nemůžu taky zapomenout. Něco je k sobě přitahuje, ale oba si myslí, že to díky tomu. Že jsou oba vlci, ale je to vážně ono? To jsem zatím nezjistila.
Když jsem dočetla a zavřela knihu, první co mě napadlo, bylo: "Co to je?" Ten konec mě vážně dostal. Samozřejmě vám můžu říct, že další díl, bude určitě. Protože ten konec se musí vysvětlit a ten kdo to četl, pochopí. Taky se musí vyřešit co je s Katelyniným otcem a podobné věci.
Můj názor na tuhle knížku je, že první díl byl lepší, ale asi tak o procento :D

Díly série Vlčí pramen:
Zákon smečky
. . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 20. srpna 2013 v 9:03 | Reagovat

Tak tohle zní hodně zajímavě. :D Už když jsem to četla na buxu znělo mi to dobře. A pak jsem našla tuhle knížku: http://www.bux.cz/knihy/111240-zrozena-o-pulnoci-udoli-stinu-1.html

Připadá mi to strašně dobré. :3 A ta obálka je podle mě stejná jako tady ve dvojce.. :/ :D

2 Violett Violett | Web | 20. srpna 2013 v 12:46 | Reagovat

No máš pravdu. Já jsem si ani neuvědomila, že ty obálky jsou podobné :3 Ale zajisté jsem Zrozena o půlnoci četla. Užasná kniha a já už chistám na ni recenzi, jen sem neměla čas jí tu dát :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama