"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Vlčí pramen - Proměna

19. srpna 2013 v 23:30 | Violett |  Recenze

Vlčí pramen - Proměna

Anotace:
Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když je jednou napadne vlk, začnou se všichni tř
i kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má věřit.


Obsah:
Hlavní hrdinkou celého příběhu je Katelyn, která bydlící společně s matkou v Kalifornii. Její otec byl zavražděn a matka se nikdy s jeho smrtí nesmířila. Vzdala se své baletní kariéry a začala učit děti. Katelyn zdědila geny po své matce - tanec je její život. Jejím snem je stát se uznávanou tanečnicí. Její sny i život se zhroutí ve chvíli, kdy Kalifornii postihne zemětřesení, při němž její matka zahyne pod sutinami domu.
Katelyn se musí odstěhovat. I přes nabídku její kamarádky, že může bydlet u ní, se rozhodne odjet za dědou na venkov do Wolf Springs. Do malého městečka, kde do školy chodí pouze několik studentů. Katelyn se zde moc nelíbí hlavně kvůli tomu, že dědečkův dům je hluboko v lesích, kde nedávno za neznámých okolnosti zemřela studentka Haley.
Katelyn si v místní škole najde novou kamarádku Cordelii a zamiluje se do spolužáka Tricka. Je tu ale i Cordeliin bratranec Justin, který tu dočasně bydlí, a má o ní také zájem.
Jednou, kvůli poruše Trickova auta, vyjedou ze školy o něco později. Při cestě lesem narazí na mrtvou srnu, kterou se Trick snaží odtáhnout do lesa. Katelyn má o něj strach, ale když vystoupí z auta, vyběhne z lesa vlk a chystá se jí napadnout. Chvíli se snaží bránit, ale pak se jí s Trickem podaří dostat do auta a ujíždějí pryč. Za pár dní je zabita v lese další dívka. Katelyn si myslí, že její smrt mají na svědomí vlci… anebo to byl pekelný pes, který podle legendy stráží Stříbrné doly?


Postavy:
Kathlyn - hlavní hrdinka, která miluje tanec alias gymnastiku. Lituje a stále si dává za zlé, že kvůli ní zemřela matka. Jinak milá dívka, která hledá odpovědi, ikdyž by neměla.
Cordelie - kamarádka od Kat. Samozřejmě je milá a hlavně je na ní něco divného. Na ní a na jejim bratranci Justinovy. Skrívá senad nějaké tajemství?
Justin - bratranec od Cordelie, který má o Kat zájem, ale je to nebezpečné. Skrývá taky tajemství. Je rychlý a hlavně milý.
Trick - obyčejný člověk a hlavně přítel od Katelyného dědečka. Moc milý, ale velmi průšvihářský. Má rád Kat, jako kamarádku, ale může být s toho něco víc?


Můj názor:
Chcete znát můj názor? O téhle knize jsem ani neměla páru, dokud jsem na ní v knihovně nenarazila. Hlavně mě zaujala ta obálka. Je prostě suprová. Nejen díky té dívce, ale prostě kvůli barvám :) Kniha je velmi krásná a hlavně je o vlcích, jak už zní v nadpisu. Strašně žeru ten milostný trojúhelník a prostě mě zajímalo, koho si Kat vybere. Bud Tricka a nebo Justina. Já fandím Justinovy, ale po přečtení druhého dílu z názvem Vlčí pramen - Zákon smečky nemám prostě slov. Od té chvíle jsem začala mít ráda i Tricka.
Jednoduše. Kniha se mi líbila, sice není jedna z mích oblíbených, ale je pěkně napsaná.


Debbie Viguié
Debbie Viguié je velmi úspěšná autorka více než tuctu románů včetně série Wicked a nové Křížové výpravy. Je také spoluautorem knihy Vlčí pramen: Proměna s Nancy Holder. Debbie se věnovala také převyprávění pohádek, její poslední byly Fialové oči, vyprávěla o Princezně na hrášku. Kromě její epické fantasy píše také Debbie detektivky, včetně Psalm 23 a tajemné a připravované trilogie Polibek. Když Debbie není zaneprázdněna psaním, baví ji trávit čas se svým manželem Scottem , návštěvovat zábavní parky. Žijí na Floridě s jejich kočkou, Schrödinger.

Nancy Holder
Nancy Holder je americká spisovatelka a autorka několika románů, včetně mnoha tie-knih založených na televizním seriálu Buffy přemožitelka upírů. Také píše beletrii týkající se několika dalších sci-fi a fantasy, včetně Anděla a Smallville.
Narodila se jako Nancy Lindsay Jones v Los Altos v Kalifornii 29. srpna 1953. Vyrůstal v Kalifornii a Japonsku, Nancy opustila v 16 školu jako baletka v Německu. Nakonec se vrátila do USA, pokračovala ve studiu a promovala na University of California v San Diegu. Občas vyučuje psaní.

Díly dérie Vlčí pramen:
Proměna
. . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama