"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Údolí stínů: Zrozena o půlnoci

20. srpna 2013 v 13:29 | Violett |  Recenze

Údolí stínů: Zrozena o půlnoci

Anotace:
Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen "problematická". Tady, v Shadow falls, se vampíři, vlkodlaci, měňavky, čarodějky a víly učí
ovládat své schopnosti a kouzla a žít v obyčejném světě.
Kylie se sice nikdy necítila být normální, nicméně ani nepatří k místní hordě paranormálních
zrůd. Nebo ano? Všichni kolem tvrdí, že je Kylie jednou z nich a že tady určitě není náhodou. A jakoby pobyt v táboře nebyl již tak dost složitý, objevují se Derek s Lucasem. Oba úplně odlišní, ale stejnou mocí nad jejím srdcem. Ačkoli se Kylie cítí velmi nejistá a v obavách ze všeho kolem, jedno jí začíná být jasné: Shadow Falls je místem, kam skutečně patří.


Obsah:
Na Kylie se poslední dobou řítí jedna nepříjemnost za druhou. Rodiče se jí rozvádějí, její přítel se s ní rozešel a navíc jí pronásleduje podivný člověk a Kylie nemá tušení, co po ní chce. Zdá se, že je, ale jediná, kdo ho vidí, takže si všichni o ní myslí, že ne blázen. Když jí matka pošle na celé léto do tábora pro problémové děti. Tak si Kaylie uvědomí, že už to nemůže být horší.
Na táboře je Kylie obklopena samými upíry, vlkodlaky, vílami a čarodějnicemi. Má snad věřit ostatním, když jí tvrdí, že je ona jedna z nich? Nebo se ji jen snaží utvrdit v tom, že je opravdu blázen? Zatímco se Kylie snaží vyrovnat se skutečností. Že tyto bytosti doopravdy existují a že ona sama je nejspíš jedna z nich. Mezitím se seznámí s dvěma chlapci, kteří se vzájemně předstihují, kdo si získá její přízeň. Jenže jeden je vlkodlak a druhý elf. Než jim však Kylie otevře srdce, musí odhalit pravdu. Co po ní chce ten duch, který jí pronásleduje? Komu může nebo nemůže věřit? Ze všech nejdřív, ale musí zjistit, kdo vlastně je ona sama.


Postavy:
Kylie - je úplně normální dospívající dívka. Jen má teď ve svých citech zmatek. Její rodiče se rozvádí a ona nechápe proč. Obviňuje za to svou ledovou matku, která jí nikdy ani pořádně neobjala. Její přítel ji nechal, protože s ním nechtěla překročit další dosti důležitou metu a díky jedné hloupé párty se dostane do spárů policie. A tak ji její matka pošle do tábora pro problémové dospívající. Jenže to není tak úplně normální tábor. Jak se ukáže, mezi obyčejnými lidmi žijí i jisté nadpřirozené bytosti, o nichž obyčejní smrtelníci nemají ani ponětí. A Kylie je nejspíš jedna z nich.
Lucas - je podle mě sexy vlkodlak. Je tajemný a něco skrývá. V knize se uzkazuje málokdy, ale má o Kaylie určitý zájem.
Derek - je elf. Moc milý a udělal pro Kaylie cokoliv, jen aby se s nim sešla. Prostě typ kluka, který počká na dívku a to se často nestává.


Můj názor:
Obálka se mi líbí a díky jedné čtenářce jsem si uvědomila, že je podobná jako Vlčí pramen -Zákon smečky. U knihy jsem se nasmála. Hlasně, když se Perry proměnil v kočku a Kaylie si ho vzala jako mazlíčka, prostě jsem měla výbuch smíchu. Co dodat. Kaylie na mě působí sympaticky. Vlastně se rozhoduje skoro stejně jak já :)
Nejvíc přemýšlím, koho si Kaylie vybere. Hodného a milého Dereka, a nebo sexy vlkodlaka Lucase? Já bych byla pro Lucase, ale nevím jak se ona rozhodne.
Na konci knihy jsem byla zaražena, co se tam stalo. Sice jsem knihu četla už dávno, ale velmi dobře si ji pamatuji.
Co jiného psát. Jen to, že knihu doporučuji a fakticky je úžasná.


C.C. Hunter
Je pseudonym Christie Craig. C.C. vyrůstala v Alabamě, kde jako malá holka velice ráda chystala světlušky, běhala bosa a sem tam zachraňovala potenciální prince zakleté do podoby ropuch. Do dnešního dne ji světlušky fascinují, chodí ovšem už v botech a zachraňuje spíše zvířata. Momentálně žije v Texase se čtyřmi zachráněnými kočkami, jedním psem a svým princem manželem, který žádná ropucha není.

Díly série Údolí stínů:
Zrozena o půlnoci
Vzkříšena za úsvitu
Proměněna za soumraku
Hlas měsíčního stínu
Konečná volba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | 20. srpna 2013 v 14:02 | Reagovat

hmmm. zní to dobře =)

2 Violett Violett | Web | 20. srpna 2013 v 14:43 | Reagovat

Taky, že ano. Kniha je užasná, hlavně jak jsme se s kamarádkou dohadovaly koho si Kylie vybere :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama