"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Půlnoční rasa: Polibek půlnoci

5. srpna 2013 v 16:23 | Violett |  Recenze

Půlnoční rasa: Polibek půlnoci

Anotace:
Tajemný přitažlivý cizinec pozoruje hlavní hrdinku, mladou fotografku Gabrielle, v přeplněném tanečním klubu. Dívka se později stane svědkyní brutální vraždy a děj nabírá nečekané obrátky. Gabrielle je uvržena do světa, o němž doposud neměla tušení - do světa plného stínů, kde žijí upíři, jejichž existenci si běžní lidé vůbec neuvědomují, a kde hrozí vypuknutí krvavé války. Lucan Thorne je upír, jehož posláním je už po staletí chránit nic netušící lidstvo
před hrozbou zvrhlých upířích soukmenovců, kteří propadli zhoubné závislosti na krvi. Když potká půvabnou Gabrielle, jeho život se rázem změní. Ve chvíli, kdy si Gabrielle vyberou za terč jeho nepřátelé, pouští se sám do boje o její záchranu


Postavy:
Gabriella - hlavní hrdinka o které je skoro celá knížka. Dívka jse fotografka a je vyvolená (to je dívka, která musí mýt přítele upíra)
Lucan - upír, který chrání město před škůdci (upíři, kteří jsou závislý na krvi). Samozdřejmě se zamiluje do Gabrielly.
Gideon, Dante... - další upíři, kteří chrání městoMůj názor:
Tahle knížka mě totálně odrovnala. Byla pěkná, popravdě víc než pěkná. Četla jsem i druhý díl a musím říct, že tenhle je zatím nejlepší. Chyba ale byla, že jsem vždy tušila co se stane, ale jinak nic. Kniha mě hned zatáhla do děje a naprosto jsem si jí oblíbila. Nejen díky krásné obálce, která zůstala skoro stejná jako originál, až na nějaké doplňky (a to se často nestává. Ale díky stránkám. Vždy když jsem četla tak stránka byla orámečkováná.
Tak jsem se aspon cítila, že je to dětská knížka, ale není. Půjčila jsem si jí z dospělé četby v knihovně a tak jí vážně doporučuji jen těm co mají víc než 10 let a raději i víc :)


Lara Adrian
- pseudonym
- Pravé jméno Tina St. John
Autorka žije na pobřeží Nové Anglie se svým manželem, který je předlohou všech jejích hrdinů a zároveň největším fanouškem. Podle autorky jsou oba na světě hlavně proto, aby se mohli starat a hýčkat dvě kočkovité šelmy.TSJ je často citovaná, chválená nebo zmiňovaná jinými, nám někdy známějšími, autorkami. Její knížky u nás začaly vydávat teprve v nedávné době hned dvě nakladatesltví.
Americká autorka středověkých romancí, se už od dětství toužila stát spisovatelkou. Přání si splnila románem LORD OF VENGEANCE (česky nevyšla), dále následovaly: LADY OF VALOR (česky nevyšla), BLACK LION´S LADY (česky nevyšla), HEART OF THE HUNTER (Srdce lovce), HEART OF THE FLAME (Srdce plamene) a romance WHITE LION´S LADY (Nevěsta Bílého lva). Žije s manželem v Nové Anglii.

Díly série Půlnoční rasa:
Polibek půlnoci
Polibek šarlatů
Nástup půlnoci
Závoj půlnoci
. . .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama