"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Dangerous love 4.část

20. srpna 2013 v 1:23 | Violett |  Dangerous love

Domů jsem dojela pozdě, máma už spala a jak jsem mohla čekat, táta byl v dílně. Došla jsem tedy poschodech do pokoje a balila si věci. Stále jsem cítila Renovy ruce na mém zápěstí. Docela mě to znervózňovalo.
Celý pokoj jsem prokopala, než jsem našla tašku a rozhodla jsem se, že půjdu na prázdniny k babičce o trochu dřív. Stejně mám známky na jedničku a do školy jsem přišla ani ne v půlce roku. Takže to snad vadit nebude. Nabalila jsem si tam všechno potřebné. Oblečení, karty a svoje přívěsky si dala na krk. Snad jí dají štěstí.
Tašku si hodila do rohu pokoje a šla do kuchyně pro něco k jídlu. Máma už byla vzhůru a smažila tam vajíčka a slaninu. Nádherně to vonělo. "Ahoj holčičko, tak co je nového?" zeptala se nejistě a podívala se na hodiny.
"Vůbec nic," odpověděla a řekla si, že nemusí rodičům nic říkat. Přece jen má za týden narozeniny a oni to pochopí.
"Děje se něco?" pokračovala jsem a máma jen zavrtěla hlavou.
"Vážně?" ptám se dál.
"Vážně se nic neděje," odpověděla a dala mi vajíčka na talíř a pak odešla z kuchyně.
Věděla jsem, že moje máma má poslední dobou své chvíle, ale co se děje? To nic, jen je nervózní z tvých narozenin, řekla Gee a já nechápala. "Jak jako z narozenin?" zeptala jsem se nahlas a s jídlem jsem došla zpět do pokoje. Ale jen ti bude osmnáct, odpověděla. "Aha."
Mezitím jsem dojedla v pokoji vajíčka se slaninou.
"Gee?" zeptala jsem se.
Ano? Odpověděla
"Jen by mě zajímalo, kdy odejdeš s mojí hlavy? Docela mě to znervózňuje," řekla jsem snad mile, protože jsem na ní nechtěla být hnusná.
Chvíli bylo ticho, ale pak odpověděla. Až ti bude osmnáct, tak už mě neuslyšíš. Řekla sklesle, ale cítila jsem, že se v duchu usmívá.
"A co jsi vlastně ty a já zač?" zeptala jsem se naposledy, před spánkem.
Já jsem pomocník ča...Prostě pomocník, řekla ale na první chvíli jsem uvěřila, že něco skrývá. Dál jsem se nemusela ptát, protože jsem měla odpověděného snad na všechno. Do kuchyně jsem zanesla talíř a popřálá rodičům dobrou noc.
Když už jsem málem usnula, tak jsem si uvědomila, že se musím napít. Zvedla jsem se tedy a pomalinku jsem se vydala do kuchyně. Stále tam bylo rozsvíceno a já slyšela hlasy. Byl to hlas rodičů a ještě někoho.
"Je jí jenom sedmnáct," říkala máma a já uslyšela v jejím hlase, že pláče.
"Skoro osmnáct Lilian," opravil táta, tak jako vždycky.
"Uklidněte se. Prostě Flór se nesmí z tohoto města dostat. Musí tady zůstat jinak víte, co se stane. Řekneme jí, co jste jí udělaly," říkal hlas. Byl dost hluboký, tak jsem usoudila, že je to muž. Přikrčila jsem se a uviděla jsem strejdu Adama. Vlastně to není můj pravý strejda, jen nás tady chodí navštěvovat každý týden.
Snažila jsem se ještě víc přikrčit, abych líp slyšela, ale stále jsem nemohla uvěřit, co to strejda říkal. Něco mi rodiče udělaly, ale co? Sice jsem nevěděla, co mi udělaly, ale jedno jsem věděla. Není to nic dobrého a za druhé, že o mně strejda bude vědět.
Zavrzaly schody a já se rychle schovala za roh. "Co to bylo?" zeptal se Adam. "Nic se neděje, to jen ty schody, jsou staré," řekl klidně na obranu otec a já naposledy pomalu vykoukla z dveří. Všimla jsem si, že Adam odešel s mámou a otec tam zůstal sám stát. Ani se nepohnul.
Podíval se po mně a já jsem chápala. Celou dobu o mě věděl. Smutně se na mě podíval a přikývl. Vždy mě učil, že když se něco stane, tak se musím sbalit a odejít pryč. On bude ryskovat to, že mi to Adam řekne? Ptala jsem se sama sebe.
Ted mi to bylo vhod. Na tátu jsem se usmála a snažila se nebrečet. Naposledy jsem se na něj podívala a pak cupitala do pokoje. Věděla jsem, že už ho zítra neuvidím, ale něco se děje. Zalezla jsem do postele a ještě jsem probírala plány s Gee a pak jsem nejspíš usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | 20. srpna 2013 v 9:53 | Reagovat

hezký tak to se ti povedlo =)

2 Violett Violett | Web | 20. srpna 2013 v 12:44 | Reagovat

Děkuji :3 Nojo měla jsem dost času a nejspíš nebo možná tu bude dnaska pokračování :3

3 Lolly Lolly | 23. května 2014 v 11:38 | Reagovat

jak jinak než super:3 :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama