"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Temná akademie - Vyvolení

23. července 2013 v 1:43 | Violette |  Recenze

Temná akademie - Vyvolení

Anotace:
Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová
zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...Jaká zlověstná
tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Stručný obsah:
Cassie je z dětského domova a v Darkově akademii, kde jsou děti bohatých se necítí moc dobře. Nakonec se skamarádí s bohatou, ale s fajn holkou Isabellou, která ji pomáhá a drží nad vodou. Smůla ale je, že se stihla zakoukat do toho nejvíce sexy kluka na škole, který skrývá mnoho tajemství, takže začátek školy nebude jednoduchý a konec knížky bude velmi napínavý.


Postavy:
Cassie - obyčejná holka, která vyrůstala v dětským domově. Na který nemá určitě moc pěkných vzpomínek. Hodně se vypořádává s nástrahami a tajemstvími na Darkově akademii.
Ranjit - sexy kluk, který je v knize popisován jako nejvíce tajemný chlapík.
Isabella - ikdyž bohatá, ale jinak skvělá kamarádka. V prvním a v druhém dílu vždy podržela Cassie, ale v třetím? To si musíte teprve přečíst :D
Jake - skvělý kamarád. Jeho sestru Jess zabily a on stále obviňuje vyvolené.

Můj názor:
Knihu jsem našla náhodou v knihovně a už podle obalky mně knížka zaujala. A musím říct, že mně nesklamala. Taky musím říct, že autorka vylíčila upíry, jak zatím ještě nikdo ;)
Knížka se mi líbila a stále jsem přemýšlela, jak to dopadne. Děj byl nápínavý a ani na minutku mně nenechal od knížky odejít. Nejvíc mně zaujali, na obálce ty oči :D
V textu jsem si chyb nevšimla, možná to bylo tím, že jsem byla tak zaujatá knížkou :D
Jediné co mně sklamalo bylo to, že jsme si moc neužily Paříže, protože děj se většinou odehrával ve škole :/ :)

Gabriella Poole
- je to pseudonym pro Gillian Philip
Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně.
Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.

Tím to děkuji FRAGMENTU, že u nich vyšla, tak skvělá kniha.

Další díly:

Temná akademie - Vyvolení
Temná akademie - Spoutaní
Temná akademie - Rozpolcení
Dark academy - Lost spirit (prozatím nevyšlo)
. . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama