"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Temná akademie - Spoutaní

25. července 2013 v 23:16 | Violett |  Recenze

Temná akademie - Spoutaní


Anotace:
Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není jen nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené,
se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnosti. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Casiie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..Druhý díl napínavé tajemné série. Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku...


Stručný obsah:
Cassie se v novém semestru znovu vrací na Darkovu akademii, která se tentokráte stěhuje do New Yorku. Cassie už zde není žádným nováčkem a nepotřebuje odhalit, co akademie skrývá, nýbrž je toho i přes svou nechuť součástí. Byla přijata mezi Vyvolené. A ačkoliv byla obdařena neuvěřitelnou silou i jinými schopnostmi, nestojí o to a jediné, co ji trápí je neustále narůstající hlad a duch, jehož druhá polovina se chce za každou cenu dostat dovnitř k té první. Cassie se musí co nejdříve naučit, jak se krmit a k tomu jí má dopomoct její spolubydlící a nejlepší kamarádka Isabella. I když jí to Isabella dovolí, Cassie je rozhodnutá krmit se co nejméně často. Celý semestr je však propleten i dalšími problémy a tajnostmi.


Postavy:
Cassie - pohledná dívka,která neměla nikdy moc kamarádů. Po ukončení prvního semestru se jí změnil život. Je zamilovaná do Ranjita, člena Vyvolených. Svůj pokoj na akademii sdílí se svou nejlepší kamarádkou Isabellou, která je rovněž její zdroj krmení.
Ranjit - sexy kluk, který je tajemný a je také Vyvolený, jako Cassie. Je zamilovaný do Cassie
Isabella - Nejlepší kamarádka od Cassie. Vždy jí podržela. Je bohatá, ale milá. Miluje Jakea
Jake - skvělý kamarád. Jeho sestru Jess zabily a on stále obviňuje vyvolené.


Můj názor:
Vše bez problému pochopíte a okamžitě vás to vtáhne do děje. Z Cassie se nám stala silná osobnost. Otázkou však je, jestli dokáže ducha v sobě udržet na uzdě a ovládat svůj hlad. Cassie je chytrá a nenechá nikoho, aby jí mluvil do jejích věcí. Jako hlavní hrdinku jsem si jí oblíbila.
Další, co se mi na příběhu líbí je jeho originalita. Děj je tajemný a zprvu nevíte, co se na Darkově akademii vlastně děje, kdo dělá jaké špinavosti. To vás zkrátka nutí číst dál a dál. Chcete vědět, kdo je v čem namočený, kdo je ve skutečnosti zlou, případně kladnou postavou.

Další díly:

Temná akademie - Vyvolení
Temná akademie - Spoutaní
Temná akademie - Rozpolcení
Darke academy - Lost spirit (Zatím nepřeloženo)
. . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama