"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Rudá jako rubín - Láska nezná čas

23. července 2013 v 18:47 | Violett |  Recenze

Rudá jako rubín

Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě
pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.


Stručný obsah:
Gwendolyn Shepherdová už odmalička věděla, že její rodina je jiná. Také si už zvykla, že všechno se točí okolo její dokonalé, chytré a namyšlené sestřenky Charlotte, která je díky svému
narození vyvolená. Všichni předpokládají, že má ona časocestovací gen. Gen, který se v rodině dědí už hodně, hodně dlouho.
Charlotte se už odmalička připravuje na svou první cestu časem, navštěvuje hodiny šermu, tance, houslí a podivné hodiny mystérií. Pomalu přichází čas, kdy má poprvé odcestovat do minulosti, takže všichni v rodině sledují, jestli jí není špatně. Naproti tomu se Gwendolyn dobře baví se svou nejlepší kamarádkou Leslie a své závratě přičítá rozrušením a nedostatku spánku. Ale pak, zrovna při cestě do obchodu pro bonbony, které zbožňuje její pratetička, se ona přenese v čase.
Co když došlo k chybě a Charlotte vyvolená není? Jak se s tím vypořádá Gwendolyn, která o historických událostech nemá ani páru a na testy z dějepisu se učí sledováním historických filmů? A co se bude dít dál?Postavy:
Gwendolyn - šestnácti letá dívka, která nevěděla, že má gen. Miluje svou rodinu a samozdřejmě se v knize zamilovala do společníka v cestování v čase :) (Rubín)
Gideon - pohledný chlapec, který se společně s Charlotte od mala, připravovaly na skok v čase (Diamant)
Leslie - nejlepší kamarádka od Gwenny. Milá, usměvavá, prostě typ holky co nikdy nesklame
Charlotte - protivná a nafoukaná sestřenice Gwen.

Můj názor:
Tuhle knihu jsem našla na internetu a hned jsem si pro ní musela jít do knihovny. Na první pohled mně obálka trochu odpudila, protože jsem si myslela, že to bude pro děti :D ale nesklamala.
V knížní sérii Drahakomy se mi nejvíc líbí druhý díl, ale tenhle díl nebyl tak špatný. Milovala jsem
ty fáze, kde Gwendolyn a Gideon spolu cestovaly :D
Prostě doporučuji všem dívkám, (nemyslím, že to bude kluky bavit :D ), které mají rádi romantiku a zábavné scény

Kerstin Gier
Začala s psaním románů pro ženy v době, kdy zůstala jako diplomovaná pedagožka víceméně bez práce. A měla úspěch: hned její prvotina Männer und andere Katastrophen
byla zfilmována a rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.
Kerstin Gierová žije jako autorka na volné noze s manželem, synem, dvěma kočkami a třemi slepicemi na vesnici nedaleko Kolína nad Rýnem.
Díly série Drahokamy:
Rudá jako rubín
Modrá jako safír
Zelená jako smaragd


Film byl sfilmován pod německým jménem Rubinrot. Předem říkám, film je s titulkama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama