"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Mezi láskou a smrtí

24. července 2013 v 20:45 | Violett |  Recenze

Mezi láskou a smrtí


Anotace:
Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem
zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné - je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti?
První díl nové strhující "podsvětní" řady.

Stručný obsah:
Když bylo Pierce 7 let, umřel jí dědeček, a tak se vydala se svou matkou na pohřeb-na Ostrov kostí, kde její matka vyrůstala. I když to Pierce tehdy netušila, ten den se stalo něco, co jí změnilo život. Na hřbitově totiž potká tajemného Johna, který oživí mrtvou holubici. Za osm let Pierce zemře. Ocitne se v podsvětí kde čeká na loď, která ji má odvést na její "konečnou stanici". Teď je důležitá ona událost před osmi lety a John... Jako zázrakem se Pierce vrátí ze spárů smrti, ale není jako předtím. Má problém udržet pozornost, je pořád roztěkaná... A po jistém incidentu ji ze školy na kterou chodí vyhodí. I když vyhodí není správné slovo. Spíše doporučí přestup na školu, kde by se Pierce mohly více věnovat. A tak ji matka bere zpět na Ostrov kostí, na místo, kde poprvé potkala Johna. Smrt chce Pierce zpátky, ale tentokrát už navždy. Bude schopna uniknout před nebezpečím a ochránit sebe a své blízké?

Postavy:
Pierce- sedmnáctiletá dívka, která umřela. Jenže zachránila se a utekla ze spáru smrti a to udělala špatně. Začala dělat problémy, pořád byla roztěkaná a k tomu jí vyhodily ze školy.
Johnem- kluk, který vládne podsvětí. Může nechat oživit jakoukoliv bytost. Pro mně
je John tajemný a sexy kluk a k tomu miluje Pierce

Můj názor:
První kniha, kterou jsem dostala na vánoce. Musím říct, že se mi líbila, ikdyž mě štvě, že druhý díl nejspíš tady u nás v ČR nevyjde -.-
Jinak podobnou knížku, jsem zatím ještě nečetla a to je dobře. Kniha je romantická a je tam správná děj, kazdou chvíli jsem přemýšlela co je John zač. No musím uznat, že mně sklamalo, že tahle knížka neměla moc uspěch. Obálka se mi líbí a tahle knížka je jedna z těch co jsem četla 4x :)

Meg Cabot
Meg Cabotová patří k současným americkým autorkám, které tvoří knihy především pro mládež.
Její život začal prvního února 1967 v Bloomingtonu v Indianě během nadvlády čínského horoskopického Koně (Fire Horse), známého smolařského znamení. Když vyrůstala, tak to lidé v jejím okolí naštěstí brali v potaz, alespoň do té doby, než dvakrát propadla z algebry, což zřejmě nebylo vinou horoskopu. Roku 1991 absolvovala na univerzitě v jejím rodném
státě bakalářský stupeň. Poté se přestěhovala do New Yorku, kde se bez valného úspěchu pokoušela o kariéru ilustrátorky. Začala se věnovat své oblíbené činnosti - psaní příběhů. Vystřídala mnoho zaměstnání, pracovala například jako zástupkyně ředitele studentské koleje, což jí občas chybí. V roce 1993 se v aprílový den provdala za básníka Benjamina D. Egnatze.Vytvořila více než čtyřicet knih pro mládež i dospělé.

Díly:
Mezi láskou a smrtí
Underworld (ČR překlad se neplnánuje)
Awaken

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama