"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Město z kostí

24. července 2013 v 13:30 | Violett |  Recenze

Město z kostí

Anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka
krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů…

Stručný obsah:
Patnáctiletá dívka, Clary, narazí v klubu Pandemonium na tři mladé, zvláštně tetované vrahy, které kromě ní nikdo nevidí. Ti zabijí jednoho kluka, ale po něm nezůstane na místě žádná stopa, která by naznačovala, že tam kdy byl zabit. Začne se po tom pídit. Když ji samotnou doma napadne démon, "lovci stínů", bojovníci s démony, se o ni začnou více zajímat. Zjistí, že má Zrak. Pak je vtažena do jejich světa, dozvídá se o nich spoustu věcí a mezitím se snaží zjistit, kdo unesl její matku. Jejím novým bydlištěm se stává Institut - místo, kde přebývají "lovci stínů". Je zapletena do jejich boje s Podsvěťany.

Postavy:
Clary - patnácti letá dívka, která žila obyčejný život. Má nejlepšího kamaráda a když vstoupí do klubu hned se jí změní život. Její matka je "lovec stínů".
Jace - podlě mně sexy blond chlapec, (rovnou říkám, že postavy si nemím z knih moc
dobře představit) který má rád svou adoptivní rodinu. Rád taky pomůže Clary odhalit tajemství

Můj názor:
Knihu jsem našla v knihovně, kde trávím dost času :D
Jednoznačně je obálka hnus, ale "
Nesuďte knihu podle obalu". Příběh o lásce a polovičních andělech si nenechjte ujít.
Četla jsem zatím tři knihy, které jsou přeložené a musím uznat, že tuhle knihu miluji, ze všech knih co jsem kdy četla (a musím přiznat, že jich bylo mnoho :D), ale hladní je, přečtěte si jí.
U knihy jsem se smála a sem tam, jsem se cítila v kůži Clary, dokonce jsem se i červenala :D Všem doporučuji a nenechte se oklamat špatnou obálkou.


Cassandra Clare
Cassandra se narodila americkým rodičům v Íránu a většinu dětství strávila cestováním po
světě se svojí rodinou. Do deseti let žila ve Francii, Anglii a Švýcarsku.
Po střední škole žila v Los Angeles a New Yorku, kde pracovala v různých časopisech. Na knize Město z kostí začala pracovat v roce 2004, inspirována Manhattanem.
Díly série Nástroje smrti:
Město z kostí
Město ze skla
Město z popela
Město padlých andělů (Teprve výjde)
Město ztracených duší (Teprve výjde)Takže, tady je originální obal. Musím přiznat, že to není fér, že u nás je tak hnusný obal -.-Kniha je sfilmováná a právě se natačí. Film by mněl vyjít 5.9 2013
Clary - Lilly Collins
Jace - Jamie Campbell Bower

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama