"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Andělé: Pád

26. července 2013 v 19:00 | Violett |  Recenze

Andělé: Pád

Anotace:
Některým andělům je souzen Pád...
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni
ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Postavy:
Lucinda Priecovéje sedmnáct let a většinu života prožila vcelku klidně. Navštěvovala prestižní internátní školu, tedy až do doby, kdy se stala svědkem podivného úmrtí svého přítele a ani ona sama nedokázala vysvětlit, co se vlastně tehdy stalo. A tak končí v podivné internátní škole Meče a kříže, mezi ještě podivnějšími lidmi, bez možnosti vidět své blízké či dokonce používat mobilní telefon. Ale vyrovnává se s tím až podivně dobře. A možná je to díky TĚM dvěma. No jistě, na scéně se objevují dva kluci, přitažlivý, atraktivní Cam a tajemný, nepřátelský Daniel. A Luce propadá depresi - koho si mám vybrat? Jak přinutit toho Daniela, aby
si mě sakra všiml? Nebo se mám na Daniela vykašlat a vyrazit si s tím nádherným, zelenookým Camem?
A pak je tady samozřejmě Daniel Grigori, ten záhadný a nádherný Daniel, který se ale chová příšerně. Ale proč? Myslím, že je to tak průhledné a čitelné, že to klidně můžu prozradit.
Asi nejzajímavější postavou, byla ztřeštěná Arriane, protože nebyla tak čitelná, jako ostatní postavy a byla zajímavým zpestřením celého příběhu.
A pro mě některé je nejoblíbenější postavou Penn. Příjemná, kamarádská, dobrosrdečná dívka.
Málem bych zapomněla zmínit toho druhého chlapce, který uchvátil hlavní hrdinku. Ano, řeč je o Camovi, který je tak atraktivní, že to až pěkné není a to by v tom byl čert, aby byl obyčejným člověkem. I když se to možná nezdá, je to právě on, kdo představuje hlavního "bad boye" příběhu.

Můj názor:
O téhle knížce jsem se dozvěděla náhodou. Vlastně, to byla jedna z prvních knížek, co jsem začala číst. Trefila jsem u ní, u kamarádky, když jsme dělali ukol. Kamarádka má starší sestru a pna měla na poličce všechny díly Školy noci a série Andělé. Kniha mně zaujala nejen vzhledově, ale podle děje.
Kniha je o andělích a díky příběhu se autorka dostala na první místo v nejlepší autorka (pro mně). Ale hlavní je, koho baví si počíst o andělích o lásce, tak doporučuji. Myslím si nebo určitě vím, že to víc uchvátí holky než kluky, ale kdo ví.
Taky chci říct, že se u toho nasmějete a ze začátku si hned prostě musíte vybrat komu fandíte, jestli Danielovi nebo Camovi (já mimochodem fandím Camovi, ale Daniel není špatný).


Lauren Kate
Lauren Kate je americká autorka pro dospívající.
Narodila se v Dallasu (Texas) a navštěvovala vysokou školu v Atlantě a se svým psaním začala v New Yorku. V současné době žije v Laurel Canyon se svým manželem. Chtěla by mít psa a naučit se surfovat.


Díly série Andělé:
Andělé: Pád
Andělé: Muka
Andělé: Vytržení
Andělé: Vykoupení

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama