"Never say goodbye because goodbye means going away and going away means forgetting."

Dangerous love 2.část

28. května 2013 v 18:03 | Violett |  Dangerous love

Dalšího dne ve škole, jsem se snažila vyhýbat Dannymu, Vicky, Jesice i Renovy. Vycházelo to dobře, ale i tak jsem je potkala. Samozdřejmě na literatuře. Jediný předmět, který máme všichni společný. Nepodívala jsem se ani na jednoho. Uslyšela jsem šeptání a tak jsem se podívala na pravo, kde seděl Danny. Díval se na mě po očku. Jeho poměnkové oči se zatřpytily a já jsem se odvrátila. V hlavě mi opět prasklo.
Přestan, přestan. Prosím. Prosila jsem v hlavě a vzpírala se bolesti. Přestala mě bolet, tak rychle jak začala. "Děje se něco Florencie?" zeptal se mě pan učitel a všichni se na mě otočily. Tohle jsem fakt potřebovala, řekla jsem si v hlavě a zavrtěla jsem hlavou. "Je mi přímo báječně pane učiteli," odpověděla jsem mu a na důkaz jsem se usmála. Danny je nebezpečný, řekl mi klučičí hlas v hlavě. Z hluboka jsem se nadechla. Jesica se na mě podívala a její tvář byla nečitělná. Otočila jsem se na tabuli. Můžeš to ovládat, zašeptal tentokrát dívčí hlas. Já, ale nevím jak, odpověděla jsem a cítila jsem se hloupě, že mluvím sama ze sebou. Vníměj tu bolest a tak zjístíš od kud jde, pokračoval dívčí hlas a tentokrát na posledy. Už se znovu neozval. Zavřela jsem oči, když pan učitel mluvil něco o poviné četbě. Vypla jsem a znovu jsem se probrala k životu, až když zazvonilo. Ještě než si všichni zbalily věci, vystartovala jsem ze třídy a spěchala na záchod.

Na záchodě jsem prohlédla všechny kabinky, jestli tam nikdo není. Pak jsem si stoupla k umyvadlu a opláchla jsem si tvář studenou vodou. "Jsem blázen," řekla jsem a chytla se za hlavu. Celá jsem se třásla. Pořádně jsem se podívala do zrcadla, jestly vypadám normálně. Když v tom zazvonilo na další hodinu. Rychle jsem si uhladila vlasy a vzala si učebnice, co jsem položila na umyvadlo. Otevřela jsem dveře a šla ke svojí skřínce, ale všimla jsem si, že se někdo o ní opírá. Upadly mi všechny učebnice, jak jsem se lekla. Dřepla jsem si a pozbírala jsem je, ale když jsem vzhlédla nikdo tam už nestál. "Divný," šeptla jsem a rychle otevřela skřínku, abych si vyndala knížky na další hodinu. Když vypadl ze skřínky papírek. Otevřela jsem ho, byl od Jesicy.

Ahoj Fl
ór,
sejdeme se po škole u jezera,
musím z tebou mluvit.
Jesica


Po škole jsem šla k jezeru, jak napsala Jesica. Došla jsem tam a už tam stála Jesica, Ren a u stromu Danny. Počkat Danny? Co tu ten dělá? Ptala jsem se sama sebe. Uklidni se, neublíží ti, řekl klučičí hlas. Pořádně jsem se nadechla a snažila se příd, kdo mi to furt mluví v hlavě. Zavřela jsem oči a šla pomalu k nim. Když jsem byla u nich blízko, zabolela mě hlava. On se ti šprtá v hlavě! Vykřikl dívčí hlas. Podívala jsem se na Dannyho a věděla jsem, že hlas nelže. Bolest hlavy pomalu ustupovala. Zastavila jsem se. Jesica se tvářila klidně, Ren jako vždy mě ignoroval a Danny? No ten se na mě zas díval až moc. Najednou jsem měla chut utéct. Pomalu jsem se otáčela, když mě někdo chytil za zápěstí. Otočila jsem se zpět. Byl to Ren. "Co to děláš? Pust mě," řekla jsem klidně a snažila se mu vyvléknout. Jesica si povzdechla, "Rene pust jí. Jinak nám nic neřekne." Řekla nakonec Jes a šla ke mně. "No jo," odpověděl Ren a pomaloučku mě pouštěl, jako by se bál, že zas uteču. Chvíly jsem nad tím přemýšlela, že se otočím a uteču, ale nakonec jsem usoudila, že bych neměla šanci. "Co si chtěla Jesico?" Zeptala jsem se a šla k ní blíž. Danny mě mezitím pozoroval a Ren si stoupl k Jesice. "Potřebuji vědět, co se stalo v tom autobuse," odpověděla. Podívala jsem se na Dannyho. Ten se tvářil klidně, ale v jeho očích šel vidět ztrach. "Nic si nepamatuji" lhala jsem. Pamatovala jsem si to, do písmene. "Lžeš," řekl Ren. "Přestan se mi hrabat v hlavě!" vykřikla jsem a chtěla ho z chutí nakopnout. Danny šel mezitím blíž k nám a upřeně mě pozoroval. V tu chvíly jsem si uvědomila, že jsem se Renovy přiznala. "Je už hodně silná," zašeptal Danny sotva slyšitelně. Pak jsem si uvědomila, že ho vidím jediná. Ani Jesica s Renem si ho nevšimly."To není možný," zašeptala jsem a podívala se na Dannyho se slzama v očích. "Uklidni se Flór. Je to moje vina, že mně vidíš." Řekl Danny a stoupl si ke mně. Jesica si ho vůbec nevšimla, ale Ren měl podezdření. "Co není možný?" Zeptal se Ren a upřeně se díval za moje rameno, kde stál Danny. "Ale nic. Můžu už jít?" pokračovala jsem a otočila se, že už půjdu. Když mě Ren chytil za ruku. Tentokrát jsem se podívala na jeho ruku a najednou se rychle Ren odtáhl. "Jaks to udělala? Rene!" zavolala Jesica, když Ren spadl na zem. Bez otočení jsem utíkala. U školy jsem se nakonec otočila. Byl vidět krásný západ slunce a dvě silulety. Kde je Danny? Zeptala jsem se sama sebe. Byl pryč. Šla jsem ještě do školy pro věci a pak jsem šla domů.


Došla jsem domů. Můj domov byl velký rodiný domek se zahradou. Rodiče byli ještě v práci a já jsem si zapomněla klíče, jako vždycky doma. Musela jsem vejít do pokoje oknem. Vyšplhala jsem na strom a otevřela si okno v prvním patře. Vešla jsem a hodila jsem na postel tažku, když jsem si všimla stínu za mímy zády. Vzala jsem knížku co ležela u okna a otočila jsem se. Hned jsem jí pustila, když jsem zjístila, že je to Danny. "Panebože, vystrašil si mě. Co tu děláš?" zeptala jsem se a prošla kolem něho. "Jen jsem potřeboval vědět, že jsi v pořádku," odpověděl a podíval se na mě. "Aha, tak už mužeš jít. Žiju, jak vydíš." Řekla jsem a šla do koupelny, abych se převlékla. Po chvíly jsem vyšla a Danny si zrovna prohlížel moje fotky, co jsem fotila nedávno. "Co tu pořád děláš?" zeptala jsem se a sedla jsem si na postel. Otočil se na mě a pozoroval mě. Přešel ke mně a pohladil mě po tváři a vlasech. Neuhnula jsem a podívala jsem se do jeho čistě modrých očích, když v tom jsem ztrnula. "Proč mi stále lezeš do hlavy?" zeptala jsem se a odtáhla se od něho. Povzdychl si, "Ono je to složité Flór," odpověděl a šel k oknu. "Počkej si, za chvíly to všechno zjístíš. Vím, že tě trápí, že se od tebe držím dál." Řekl, než vyskočil z okna. Zrovna, když otevřela dveře pokoje máma. "Ahoj zalíčko, tak co ve škole?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | 28. května 2013 v 21:31 | Reagovat

super povídka jo a tady jsou informace k soutěži jestli se teda zučastníš  a tky přihláška http://mujblogpovidek.blog.cz/1305/soutez-informace#komentare

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama